Sport
Ezüstérmes lett a DEAC!
2014. január 6., Herczku József

A hétvégén Debrecenben rendezték meg a második legrangosabb magyar kosárlabda kupasorozat a Hepp Kupa négyes döntőjét.

Az első játéknapon a MAFC csapata az NB I/B Nyugati csoportjának listavezetőjét, a Bonyhád együttesét győzte le 72-40 arányban és ezzel bejutott a döntőbe. A Debreceni Egyetem gárdája a Tiszaújváros együttesével játszott a fináléba jutásért. Nagy Ágoston csapata kissé megilletődötten játszott ezen a találkozón, de végül 83-76 arányban győzött és a klubtörténetében először bejutott ennek a kupasorozatnak a döntőjébe.

A harmadik helyért lejátszott vasárnapi találkozón a Tiszaújváros a harmadik negyedben nyújtott jó játékával 82-79 arányban győzött és megszerezte a bronzérmet.

A döntőben a két egyetemi csapat közül a fővárosiak kezdtek jobban. A DEAC játékosai mind közelről, mind pedig távolról nagyon rossz hatékonysággal dobtak, ráadásául a letámadásuk sem működött a szokott módon. Az első játékrész végére valamit javult a helyzet a DEAC szempontjából, de ez csak arra volt elég, hogy csökkentsék a hátrányukat a debreceniek. 44-21-es MAFC vezetéssel zárult az első húsz perc.

A harmadik negyedben összeszedték magukat a DEAC játékosai. A szurkolók biztatásának is köszönhetően fél óra játék után már csak 16 pont volt a fővárosiak előnye.

Az utolsó játékrészben óriásit küzdött a hazai csapat. Ennek a negyednek az elején még úgy látszott, hogy akár ki is egyenlíthetnek a hazaiak. De ez végül nem sikerült és a MAFChét pont különbséggel 77-70 arányban megnyerte a találkozót és ezzel együtt a Hepp Kupát is haza vihették.