A Campus Fest története
2012. december 7.,

 

 Bölcsész Centenárium elõadás-sorozatnak második vendége Miklósvölgyi Péter, a Debreceni Campus Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetõ igazgatója volt. A Campus Kft igazgatójaként ismertette, hogy milyen sokrétĂ» munka fĂ»zõdik a cég nevéhez, többek között a Debreceni Egyetemen zajló hallgatói szolgáltatások mĂ»ködtetése és egyéb hallgatói rendezvények megszervezése, lebonyolítása, valamint a hallgatók körében méltán népszerĂ» Campus fesztivál megrendezése.

Az elõadás elsõ felében megismertük a cég történetét. 1998-ban Miklósvölgyi Péter néhány barátjával pályázott az EFOTT megszervezéséért. A pályázatot elnyerték, így abban az évben Tokajon megrendezték az Egyetemisták és Fõiskolások Országos Turisztikai Találkozóját. 1999-ben szintén Péterék nyerték meg a fesztivál rendezési jogát, amit abban az évben Hajdúszoboszlón tartottak. Ennek az évnek másik fontos eseménye a Campus Kft. történetének szempontjából a Lovarda átadása volt. Felismerték a helyszínben rejlõ lehetõségeket és az önálló vállalkozásra való igény életre hívta a Kft-t. Mára már számos klub valamint kiszolgáló egység üzemeltetése a céghez köthetõ: Lovarda Egyetemi Kulturális- és Konferenciaközpont, Klinika- , Kazánház Egyetemi Klub, ezenkívül éttermek, büfék, autósiskola, ajándék-, dekorbolt, fotóügynökség, Friss Rádió, egyetemi, valamint HÖK-ös rendezvények, a Zamat fesztivál, illetve a régió legnagyobb fesztiválja, a Campus fesztivál.

Az elõadás második felében a Campus fesztivál történetérõl és szervezésének fontosabb pontjairól volt szó. A rendezvény az évek során folyamatosan bõvült. 2002-2006. között Vekeri-tó Fesztiválként indult, majd 2007-ben – elnyerve a rendezés jogát – az EFOTT-ot szervezték meg a Debrecentõl néhány km-re található tónál, következõ évben már a cég saját vállalkozásaként - új névvel - pedig a Campus fesztivált. Ez a helyszín azonban több szempontból sem volt szerencsés választás, ezért 2009-tõl – a város és az egyetem támogatásával – a debreceni Nagyerdõn szervezték meg a fesztivált 2012-ig, mert jövõ nyáron új helyszínre költözik a rendezvény. A helyszín kiválasztása valamint zenei program összeállítása mellett nagyon sok tényezõ befolyásolja egy fesztivál sikerét. Fontos, hogy elég szponzor támogassa az eseményt, hiszen a fesztivál bevételének 30-40%-a tõlük származik. Megfelelõ anyagi feltételek megléte elengedhetetlen a színvonalas programok összeállításához, ismert külföldi zenekarok meghívásához, marketing tevékenységek szakszerĂ» és összehangolt ellátásához. 

A Campus Kft. jó kapcsolatot ápol a hallgatókkal, többen dolgoznak itt iskola mellett, vagy választják gyakorlatuk terepének ezt a kft-t, amely így nem csak a hallgatók szórakozásáért, hanem a gyakorlati tudásuk megszerzéséért is felel.