Külföldi munkalehetõségekkel, tanulmányutakkal és szakmai gyakorlati lehetõségekkel várták a diákokat október 6-án a Külügyi Börzén.
A Debreceni Egyetem Nemzetközi Irodája és a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Egyetemi Hallgatói Külügyi Bizottsága idén 17. alkalommal rendezte meg a Külügyi Börzét az egyetem hallgatói számára a Fõépületben.A rendezvényen szakmai- és külföldi ösztöndíjakkal foglalkozó szervezetek, valamint az egyetem képviselõi tájékoztatták a részképzések, tanulmányutak, szakmai gyakorlatok, önkéntes vagy mobilitási programok, illetve nemzetközi munkalehetõségek iránt érdeklõdõket.
- Közhelynek hangzik, hogy a világ összezsugorodott az elmúlt években, és nemcsak azért, mert a távolságok áthidalása sokkal kisebb problémát jelent, mint korábban. Valamikor Franciaországból a Közel-Keletre eljutni 4-5 hónapos hajóúton lehetett, ma ez kevesebb, mint három órába telik – fogalmazott Csernoch László, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettese nyitóbeszédében. Hozzátette: ahhoz, hogy az ember ebben a rohanó, összezsugorodott miliõben megtalálja a helyét, ismernie kell a világot, mások kultúráját, azt, hogy hogyan gondolkodnak, és ezt csak egyféleképpen lehet megtenni: ha az ember elmegy, és megnézi.
Összesen húsz kiállító képviselte magát a Külügyi Börzén: megjelentek a mobilitási programokat (Erasmus, CEEPUS, ISEP) lebonyolító egyetemi szervezetek, a nyelvvizsga lehetõségek (DExam, Origó, ECL), a különbözõ országos képviseletek (DAAD, AllianceFrançaise, American Corner Debrecen és Fulbright), továbbá több helyi és nemzetközi szervezet (del REY International, Camp Leaders, CCUSA).
- Mint korábbi ösztöndíjas, bátran állítom, hogy a mobilitás olyan eszköz, aminek segítségével kinyílik elõttünk a világ, és megtapasztaljuk, hogy milyen lehetõségeink vannak – mondta Virga József, a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Egyetemi Hallgatói Külügyi Bizottságának társelnöke.
A hallgatók a rendezvényen felmérhették nyelvvizsgatudásukat és hasznos tippeket is kaphattak a külföldi tartózkodáshoz.