2010. február 8., forrás: sport.unideb.hu

A Veress és Medgyessy vezette DEAC idegenben verte meg a jó erőkből álló SZTE-Szeged együttesét.

SZTE Szeged - DEAC SI 73-80 (16-14, 16-23, 23-18, 18-25)

DEAC: Sipos 7, Borbély 3, Medgyessy 26/12, Csősz 7, Dobi 6/3,
Cserék: Terjék, Veress 29, Gulyás 2, Chvatal, Debreceni, Nagy
Edző: Szűcs Imre

Edzői értékelés:

A hétfő esti edzést egy focival kezdtük, majd szerdán simán nyertünk. Péntek este megint foci volt a bemelegítés és szombaton is győztünk a rangadón. Hát, ha ez a recept, akkor folytatjuk.

Mindkét csapat idegesen és kapkodva kezdett. A 3. percben 2-0 volt a hazaiaknak majd már 8-0 is elhúztak. Gyors időkérés, egy kis kiabálás és lélektöltés után talpraálltunk. Az első negyedet kétpont hátránnyal zártuk. A második negyedben összeszedtük magunkat védekezésben és sok betöréssel a festett területből szereztük pontjainkat, így félidőben 5 pontos előnnyel mentünk pihenni. A harmadik negyedben a szeged zónára váltott, amely egy kissé megfogott minket, de csak egyenlíteni tudtak a negyed végére. A záró negyed igen izgalmasra sikeredett. A hazaiak minden erejüket mozgósítva magukhoz ragadták a vezetést és a 35. percig pár ponttal folyamatosan vezettek, de az utolsó 5 percre nem volt válaszuk az egész mérkőzésen szenzációsan játszó Medgyessy-Veress páros ellen. Jó kis mérkőzés volt, nem lehet mondani, hogy az ellenfél gyengébb napot fogott ki, hiszen a A-csoportban is játéklehetőséget kapó 4 játékosuk (Vincze V, Knézics D, Kováts A, Lengyel D,) összesen 65 pontot dobott a 73-ból. A játékvezetés nagyon korrekt volt!

A mérkőzés folyamán minden Játékos a győzni akarás tudatával lépett pályára, amely meg is látszott a csapat játékán. Ezen a napon sok jó teljesítmény mellett két játékos is extra játékot nyújtott. Medgyessy Dóri 26/12 pontja mellett, megint kiosztott 15 gólpasszt és volt 9 kiharcolt faultja is. Veress Adri pedig karrier csúcsot, 29 pontot dobott.

Következő mérkőzés: Vasas-Csata II. - DEAC-SI 2010. február 20.

A szerző további cikkei
Kamuti Jenő Egyetemi Vívóbajnokság 2011/12-es tanév II. félévében ismét megrendezésre kerül a nagy hagyományoknak örvendő egyetemi vívóbajnokság.
Focizni szeretők figyelem! Tavasszal is megnyitja kapuit az Agrár bajnokság! Várják a csapatok jelentkezését!
Teke Bajnokság - eredmény Az idei évben először került megrendezésre az 2011. október 11-én a DE Teke Bajnokság
Hallgatói asztalitenisz bajnokság 2011. október 27-én csütörtökön kerül megrendezésre a Műszaki Kar tornatermében (Ótemető u.) a hallgatói asztalitenisz bajnokság.
Teke Bajnokság Idén először rendez a DEHÖK bajnokságot ebben a sportágban, ahová a sportot kipróbálni vágyó hallgatókat, oktatókat, dolgozókat is várják