Sport
Nagyszerû debreceni úszó-eredmények a MEFOB-on
2010. április 22., forrás: sport.unideb.hu

Risztov Éva öt bajnoki címet nyert! További két egyéni és egy váltó ezüst a mérlege. Hudák István Cseh László mögött ezüstérmes 200 m vegyesen! Három debreceni váltó ért el dobogós helyezést!

Rentka László edzõ beszámolója az eseményrõl:
A Magyar Egyetemi és Fõiskolai Országos Bajnokság (a MEFOB) úszóbajnokságán a Debreceni Egyetem 25 fõs, erõs csapattal vett részt. Öt egyéni bajnoki címet szerzett a hosszútávúszásban világversenyekre készülõ, korábban háromszoros világbajnoki-, négyszeres Európa-bajnoki ezüstérmes, sokszoros rövidpályás Európa-bajnok úszónõ, Risztov Éva. A Debreceni Egyetem hallgatója több mint egy éve edz Debrecenben Vajda Tamás vezetõ edzõ irányításával. Még két egyéni és egy váltó ezüstérem fûzõdik nevéhez. A váltó másik három tagja Lukács Linda, Ábrók Klaudia és Ménes Anita voltak.

A férfiaknál Hudák István, Besenyi István edzõ tanítványa a 200 m-es vegyesúszásban Cseh László mögött másodikként csapott célba, 100 m háton pedig 5. helyezést ért el. Szabó Attila triatlonista a 400 m-es gyorsúszásban a 4. helyen végzett.

A 4x100 m-es férfi vegyesúszó váltó nagy küzdelem után a dobogó 3. fokára állhatott. A váltó tagjai: Hudák István, Sóvágó Imre, Kókai Dániel és Szenes Mátyás.

A 10x50 m-es intézményi gyorsúszó váltó Szenes Mátyás nagy úszásával (aki befutó emberként „repülõ” váltással és kézi idõméréssel 24,26 mp-et úszott!) az utolsó métereken elõzte meg két riválisát és jutott fel a dobogó harmadik fokára. A váltó többi tagja: Szappanos Ádám, Pilló Zsolt, Varga Attila, Kelemen Máté, Fizil Ádám, Jakoda Ádám, Sóvágó Imre, Hudák István és Kókai Dániel.

Mindhárom váltónemben második váltót is állított a debreceni csapat. Több egyéni induló volt pontszerzõ helyezés határán, eredményeikrõl és a pontverseny eredményérõl rövidesen lehet tájékozódni a www.sport.unideb.hu honlapon.

Török Zsolt, aki az egyetem testnevelõjeként szintén a csapat kísérõje, edzõje volt elmondta, hogy a többi intézmény is neves úszókkal erõsített, több, olimpián szereplõ sportolót láthattak a vetélytársak színeiben indulni. Ezért és az egyébként is erõs mezõny miatt is oda kellett tennie magát a mieinknek a szép szereplés eléréséhez.

Néhány héten belül a Debreceni Sportuszodában nyilvános bemutató vetítést tart az egyetemi úszó szakosztály, amely során a versenyek felvételeit lehet megtekinteni.

Gratulálunk az egész debreceni csapatnak a remek szerepléshez!

A szerzõ további cikkei
Kamuti Jenõ Egyetemi Vívóbajnokság 2011/12-es tanév II. félévében ismét megrendezésre kerül a nagy hagyományoknak örvendõ egyetemi vívóbajnokság.
Focizni szeretõk figyelem! Tavasszal is megnyitja kapuit az Agrár bajnokság! Várják a csapatok jelentkezését!
Teke Bajnokság - eredmény Az idei évben elõször került megrendezésre az 2011. október 11-én a DE Teke Bajnokság
Hallgatói asztalitenisz bajnokság 2011. október 27-én csütörtökön kerül megrendezésre a Mûszaki Kar tornatermében (Ótemetõ u.) a hallgatói asztalitenisz bajnokság.
Teke Bajnokság Idén elõször rendez a DEHÖK bajnokságot ebben a sportágban, ahová a sportot kipróbálni vágyó hallgatókat, oktatókat, dolgozókat is várják