Kriszti az egyetemen kezdett spanyolul tanulni. Nagyon érdekelte a spanyol kultúra, ez az egzotikus világ, ezért úgy döntött egy ösztöndíjprogram keretében huzamosabb idõre is kiutazik Spanyolországba, ahol nyelvtudását is tökéletesítheti. Olyan ösztöndíjprogramok után kutatott, amelyek segítségével kiutazhat ebbe a mediterrán országba. Így bukkant rá az Erasmus programra, ami nagyon jó lehetõségekkel kecsegtetett számára.
Mint minden Erasmus program keretében kiutazó hallgató, Kriszti is anyagi támogatásban részesült. A kapott havi 300 eurós összeg azonban csupán a költségek részleges fedezésére elegendõ. Ha valaki boldogulni akar külföldön, akkor mindenképp valamilyen másik pénzforrás után kell néznie. Kriszti nagyon okosan és megfontoltan készült élete nagy utazására, ezért már évekkel az út elõtt spórolni kezdett. Az itthon kapott és félretett ösztöndíj összegekbõl már fedezni tudta az olcsónak korán sem mondható Spanyolországban a felmerülõ költségeket.
A Spanyolországban igen kevés diákszállás és kollégiumi férõhely található. Azok számára, akik kiérkezésükkor még nem rendelkeznek szállással, Pamplonában az egyetem 3 ingyenes éjszakát biztosít. Szerencsére Krisztinak nem kellett szállás után keresgélni, mivel a baráti kapcsolatai révén egy nagyon kényelmes és tágas lakáshoz juthatott. A gyönyörĂ» szép tengerpart, a kirándulások, a spanyol emberek kedvessége, a többi erasmusos diák barátsága felejthetetlenné varázsolta számára az itt eltöltött hónapokat.
De sajnos egy ilyen ösztöndíj során nem csak nyaralni utazik az ember, komoly feladatok várnak mindenkire az egyetemen. Kötelezõ prezentációkat, házi dolgozatokat kell írni, zárt helyi dolgozatokon és írásbeli vizsgákon kell teljesíteni. Ráadásul a spanyol oktatási rendszerben kétszer annyi a heti óraszám tantárgyanként, mint itthon, ezért Kriszti a felvett 5 tantrágyával annyit ült az egyetemen, mint itthon 10 tantárggyal. A sok munka azonban meghozta gyümölcsét. Kriszti a 3 hónap alatt rengeteg kapcsolatra tett szert, nagyon magas szintre emelte spanyol nyelvtudását, szakmailag pedig olyan ismeretekkel gazdagodott, amelyeknek köszönhetõen óriási elõnybe került a munkaerõ piacon.
Az Erasmus program mellett tehát sok érv szól Kriszti szerint. Rengeteg élménnyel és baráttal gazdagszik az ember, egy új kultúrával ismerhetünk meg, és a legfõbb érv: értékesebbé teszi a kezdõ munkavállalót a munka világában.
És ha egy szóval kellene jellemezni az Erasmust? Akkor ezt mondhatnánk: KIHAGYHATATLAN!