Interjú
Horváth Dávid
2013. május 10.
Interjú Magyarország NetMiniszterelnökével
Horváth Dávid amellett, hogy az ország első NetMiniszterelnöke, a LaFemme női magazin 50 tehetséges fiataljának egyike, drog- és toxikológiai technikus, a Színház- és Filmművészeti Egyetem televíziós műsorkészítő hallgatója, a Dunaújvárosi Főiskolán pedig kommunikáció és médiatudomány szakos diák – egy igazán sokoldalú egyetemista, aki kora ellenére máris rendkívüli eredményeket tudhat magáénak. Abban a reményben beszélgettünk vele, hogy története másokat is sikerre inspirál majd.
 - Mit jelent Magyarország első NetMiniszterelnökének lenni? Milyen valós feladatokkal jár ez a kitüntető cím?
  - A pályázatot, amelynek keretében egy évre Magyarország NetMiniszterelnöki címét végül is elnyertem a Média Hungária és a hetivalasz.hu írta ki még 2010-ben vállalkozó szellemű fiatalok számára. A verseny során egy hiteles programot kellett összeállítanunk a csapatommal, és ringbe szállni a voksokért. A nyeréshez természetesen nem volt elég a jó program, a hatékony kampány lebonyolítása kulcskérdés volt, hiszen az eredményről nem szakmai zsűri, hanem az internetezők társadalma döntött. NetMiniszterelnökként egy évet kaptam arra, hogy szakmai szervezetek segítségével megvalósítsam a kampányban meghirdetett programomat. Bár az akkori mandátumom már lejárt, végül is a kampányverseny szervezői úgy döntöttek, hogy nem írnak ki új választást, így továbbra is én maradhattam ebben a pozícióban. Nagyszerű lehetőség ez számomra, hiszen lehetőségem van megismertetni magam és kommunikációs képességeimet a szélesebb közönséggel, emellett a szervezők folyamatos megjelenést biztosítanak számomra a Heti Válasz hasábjain, és előadási lehetőséget különböző szakmai konferenciákon. Jelenleg azon dolgozom, hogy az egyetemeken lehetővé váljon az elektronikus HÖK-választás. Ez ügyben már tárgyaltam Nyitrai Zsolttal, volt infokommunikációs államtitkárral is.
  - Miről szólt anno a programotok, amivel a csapatodnak és neked sikerült elnyernetek ezt a címet?
  - Épp erről, az elektronikus hallgatói választásokról.
 - Térjünk át arra, ezen kívül még mi mindennel foglalkozol: drog- és toxikológia, kommunikáció- és médiatudomány, politika… Mégis, merre tart a jövőd?
  - Értem a kérdést, de még nem vagyok biztos benne, hogyan alakul a jövőm. Amit tudok, az az, hogy ha megoldható, akkor a jövőben nem szeretnék politizálni. Jelenleg elsősorban a két diplomadolgozatom az, ami leköt. Az egyik egy egészségügyi- és wellnessműsor-formátumról szól weblappal, webshoppal és internetes közösséggel. A másik szintén egy crossmédiabrand, amely kisállatokkal és háziállatokkal foglalkozik. Mentorommal együtt azon dolgozom, hogy ezek a dolgozatok ne csupán iskolai feladatok megoldásai legyenek, hanem hiteles számításokkal megalapozott kész üzleti tervek.
 - Látszik, hogy nagyon ambiciózus vagy, és komolyan veszed a rád osztott feladatokat. Sokak szerint a sikerhez az első lépés, hogy biztosan tudd, mi az, amit el akarsz érni, és emellett kitarts, bármi is történjen. Te mit gondolsz erről?
  - Teljes mértékben így látom. Két szemléletmód van. Az egyik, hogy ha falakba ütközöl, akkor az a sors keze és hagyni kell. A másik az amerikai, örök optimista hozzáállás, hogy nincs lehetetlen. Én egyiket sem képviselem. Szerintem egyszerűen csak józan paraszti ésszel, de kitartóan próbálkozni kell. Ha nem megy elsőre, akkor máshogy kell megpróbálni és így tovább. De azt azért fel kell ismerni, amikor száztizenkettedszerre sem működik valami. Erre saját példát is tudok mondani. A Színház- és Filmművészeti Egyetemre bejutni nem könnyű, többfordulós felvételin kell keresztülmennie a leendő hallgatóknak, a szórás pedig óriási: televíziós műsorkészítő szakra minden évben több százan jelentkeznek, de csak 10-14 embert vesznek fel. Nekem sem sikerült elsőre bekerülnöm a szerencsések közé, sőt, már az első fordulón elbuktam. Másodszor már jobban teljesítettem, csak nyolc ponttal voltam lemaradva, hogy túljussak az első körön. Végül harmadik alkalommal minden fordulót sikerrel vettem. Ehhez persze az kellett, hogy tájékozódjak, olvassak, tanuljak, és újra próbálkozzam.
 - A La Femme 50 tehetséges magyar fiatalja egyikének lenni azt jelenti, hogy egy mentor áll melletted, és segít tovább a siker útján. Hogyan történik ez a mentorálás
  - Walitschek Csilla, a Libri korábbi ügyvezető igazgatója, sikeres közgazdász lett a mentorom. Heti rendszerességgel találkozunk, és elsősorban a már említett diplomadolgozatom/üzleti tervem hiteles megalapozásán munkálkodunk. Közben tanulságos történeteket mesél, és biztos vagyok benne, hogy a későbbiekben kapcsolati rendszerem kiszélesítésében is számíthatok majd a segítségére. Rendkívül jó ember, akit már most nagyon imádok! Ha a mostani feladatainkon túl leszünk, akkor pedig újabb célokat tűzünk majd ki.
 - Az újságot, ahol az interjú megjelenik, debreceni diákok olvassák,akik szintén szeretnének a jövőben sikeresek lenni munkájukban. Ha őszinték akarunk lenni, ahhoz, hogy ma Magyarországon egy tehetséges fiatal érvényesülni tudjon, Budapestre kell költöznie?
  - A La femme magazin 50 tehetséges magyar fiatal programja is azt bizonyítja, hogy nem feltétlenül. Rengeteg vidéki került be a legjobbak közé. Egyébként pedig végtelen elhivatottság, alázat és még több szorgalom szükséges a sikerhez. Tudom, ez most biztosan klisének, sablonszövegnek tűnik. De tényleg ez az, amit az eddigi tapasztalataim megtanítottak velem, és ez a lecke nekem is sokat segített a boldogulásban.


Kovács Dorottya
CAMPUS PONT - SZOLGÁLTATÁSOK
Bejelentkezés
Hét Szépe
Érdekel a hét szépe fotózás: Jelentkezz!
Még több kép!
Facebook
Facebook
Eseménynaptár
Hamarosan lesznek ajánlott rendezvények!
Keresés
Videó
2013. 03. 27.
2013. 03. 20.
2013. 03. 07.
2013. 02. 27.
Hirdetés
Blog TOP5
1. Művészet és dizájn: bátran, szabadon, innovatívan Ha kíváncsi vagy a modern XXI. század legötletesebb alkotásaira és innovatív megoldásaira, kövesd figyelemmel a manzardcafe kreatív blogját!
2. Tippek olvasáshoz Ha nem vagy tisztában vele, hogy melyek napjaink bestsellerei, vagy csak egy kedvencedről szeretnél kritikát olvasni, látogasd meg az ajánlott oldalt.
3. Karácsonyfa bicikliből Azt hiszed, a karácsonyfa csak feldíszített fenyő vagy műfenyő lehet? Felejtsd el! Ez elavult sablon, ma már bicikliből is lehet karácsonyfát építeni.
4. A kávé újratöltve Lassan újra itt a vizsgaidőszak, ennek pedig egyik szinte elengedhetetlen kelléke a kávé. De vajon mi is ez az ital, hogyan készül, honnan származik és hogyan került hozzánk?
5. Minden idők egyik kampánya Most semmiképpen sem egy olcsó, hatékony digitális PR vagy webkettes megoldásról lesz szó, ellenben egy zseniális ötlet kiváló megvalósításáról.