Az ember manapság úgy van a NEO-val, mint a jó borral. Tudja, hogy van ilyen, de konkrétan nem ismeri (mert inkább tablettásat iszik)...
Ennek egyik oka talán a tagcserékben keresendõ, hiszen annak idején duóról beszélhettünk, ma már trió van, koncerten pedig még többen játszanak. A zenekar elsõ tagjai Milkovics Mátyás (õ alapította anno), Kõváry Péter és Hódosi Enikõ. Ez a mostani formáció sokkal ütõsebb, mint az oridzsinál volt, már csak azért is, mert régen két szintivel meg egy számítógéppel nyomták, ma pedig annyi hangszert használnak, hogy alig férnek el a színpadon.
A múltból két nagy sláger: 'Aiiaiiiyo' , 'Rambo 13'. Ha szereted az elektronikusat, ha nem, ezt a két nótát kötelezõ ismerned, régen rommá játszotta õket a Z+ és az MTV.
Bartók nyomában
A NEO-ra nagy hatást gyakorol - többek mellett - Bartók Béla, de Bach és Ligeti György is példa értékû a magyar trió számára. Az elõbb említetteken kívül elsõsorban a Depeche Mode, Duran Duran, The Beatles, Elvis Presley, Oasis és Vangelis áll zeneileg közel hozzájuk.
Új hullámok
Nem meglepõ ez a vegyes felvágott, hiszen a NEO stílusa is több rétegbõl tevõdik össze: új hullámos, elektronikus, pop. Az új hullám a punk rockból fejlõdött ki, követõi különösen ellenzik a populáris kultúrát. Külföldön nem, idehaza viszont a föld alá kényszerültek az újhullámosok, elsõsorban a 'nagy generáció' féltette tõlük az anyagi biztonságát, másrészt a politika sem engedélyezte õket.
Kiemelkedõ hazai példák: URH, Kontroll Csoport, Neurotic, VHK - tõlük csak néhány rossz minõségû demo maradt fent. Szerencsére ma már demokrácia van, és mi választhatjuk meg, mit szeretnék. Remélhetõleg szerda este sokan voksolnak majd a NEO-ra a Klinikában, nagy buli lesz!