A Debreceni Egyetem Mûszaki Kara, a National Instruments, a Brassai Sámuel Gimnázium és Mûszaki Szakközépiskola, valamint a Gazdaságvezérelt Képzési és Fejlesztési Klaszter segítségével létrehozott oktatólabor célja, hogy használatával a piac igényeihez jobban illeszkedõ, nagyobb gyakorlati tudással rendelkezõ elektronikai, elektrotechnikai, mechatronikai közép- és felsõfokú szakemberek kerüljenek ki az oktatási intézményekbõl.
Az oktatólabort az NI Hungary Kft. által biztosított anyagi erõforrások segítségével kifejezetten a fizika és a mûszaki tárgyak gyakorlati oktatására tervezett, számítógép alapú tervezõ és prototípus készítõ munkaállomásokkal szerelték fel.
A Debreceni Egyetem Mûszaki Kara biztosítja a labor létrehozásához az infrastrukturális hátteret, a labor kialakítására szolgáló tantermet és az eszköz mûködtetéséhez a számítógépeket. Az egyetem számára, a villamos- és mechatronikai mérnök szakokon tanuló diákok a végzést követõen a napi munkában tudják majd hasznosítani a megszerzett ismereteket.
A Debreceni Egyetem és a Brassai Sámuel Gimnázium és Mûszaki Szakközépiskola a labort megosztva közösen használják, és igény esetén a felnõttképzési programok lebonyolítására is lehetõséget teremtenek.