Sikeresen szerepeltek az épp hogy másodéves hallgatók a Veszprémben megrendezett 3. isel gépépítõ versenyen. A csapat tagjai Vitéz Attila, Kriston Tamás, Nógrádi Gergõ, Susányi Gábor, Boros Norbert, Pataki Imre nem kevés idõt szánt arra, hogy a versenyre megépítse válogatógépét.
Az isel Hungária Automatizálás Kft. versenypályázatot hirdetett, mûszaki felsõoktatási intézményeknek és hallgatói részére, automata végellenõrzõ munkaállomás tervezésére és kivitelezésére.
A Debreceni Egyetem Mûszaki Karát másodéves mechatronikai mérnök és gépészmérnök hallgatókból verbuválódott csapat képviselte. A csapat teljesen saját munkával, külsõ segítség nélkül elkészített egy automata végellenõrzõ munkaállomást egy valós ipari ellenõrzési feladat végrehajtására. Ezt a gépet kellett nyilvánosan bemutatni szeptember 30-án Veszprémben egy neves hazai szakemberekbõl álló zsûri elõtt. Fontos értékelési szempont a megoldás mûszaki eredetisége és a kivitelezés technikai színvonala volt.
A verseny három részbõl állt. Az elsõ részben minden csapat bemutatta a megépített gépét és azt, hogy milyen paraméterek alapján, milyen mûszaki elképzelésekkel építette meg azt. A debreceni csapat gépét Nógrádi Gergõ mutatta be nagyon magas elõadói színvonalon.
Ezután minden csapat kapott fél óra lehetõséget, hogy a helyszínen definiált feladatot a gépével megoldja. A szervezõk a versenykiírásban meghatározták, hogy a gépnek anyagra, alakra, színre tudnia kell szétválogatni és szortírozni és megfelelt, valamint nem megfeleltnek minõsíteni a helyszínen megkapott 40 db munkadarabot. A fél óra alatt a konkrét válogatást és a szortírozás pozícióit kellett a gépnek betanítani. A pozíciókat a zsûritag által a gépre ragasztott papírlap mutatta.
Ezután újabb fél óra alatt kellett a munkadarabokat a géppel szétrakatni automata üzemmódban, amit a zsûri nyomon követett, majd a csapatnak részletesen be kellett mutatnia a gépét és válaszolni a nagyszámú zsûritag "keresztkérdéseire". A zsûri értékelte a gép mûszaki színvonalat, biztonsági megoldásait, innovációs ötleteit és azt, hogy a hallgatók milyen válaszokat adna, bizonyított-e, hogy a gépet maguk építették.
A verseny eredményhirdetésekor a szervezõk hagyományosan csak a legjobb gépet nevezték meg. Ezt a gépet a Gyõri Széchenyi Egyetem készítette MSc mechatronikai mérnök levelezõ hallgatókból álló csapatával.
Bár további helyezések tényleg nem voltak azért az eredményességre engednek következtetni az alábbi adatok: A 12 nevezett csapatból 10 tudta elkészíteni és bemutatni a versenyen a gépét. A munkafeladat végrehajtási részben 4 csapatnak nem indult el a gépe (nem sikerült a feladatot végrehajtatni a géppel) egy csapat pedig el tudta indítani gépét, de az nem végzett egyetlen helyes mûveletet sem.
A debreceni csapat gépe 4 helyes válogatómûveletet végzett így bekerült abba az öt résztvevõs csoportba, ahol azok a csapatokat nevezték meg akiknek a gépe legalább 1 helyes mûveletet elvégzett.