A projektben a Debreceni Egyetem Informatikai Kar és partnerintézményei mintegy 60 oktatója vett részt az elmúlt másfél évben.
- A matematikai, természettudományi, mûszaki és informatikai képzés színvonalának növeléséhez elengedhetetlen a jó minõségû, elektronikus tananyagok használata - fogalmazott Terdik György, a projekt menedzsere. A program során kifejlesztett 47 tananyag a résztvevõ 4 felsõoktatási intézmény informatikai oktatásának teljes spektrumát (programtervezõ informatikus, gazdaság informatikus, mérnök informatikus, informatikus könyvtáros és informatika tanár alap- és mesterképzés) lefedi - ismertette az Informatikai Kar dékánja.
A tananyagokat a Debreceni Egyetem Informatikai Karán, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán, az Eszterházy Károly Fõiskola Természettudományi Fõiskolai Karon és a Nyíregyházi Fõiskola Természettudományi Karán mintegy 5.000 hallgató használhatja a jövõben. Mindez növeli az intézményekben megszerezhetõ diploma értékét, eleget tesz a munkaerõpiac elvárásainak, összességében pedig növeli a két régió versenyképességét.
- A program során - többek között - külföldi felsõoktatási intézményektõl vettünk át és adaptáltunk tananyagot, több, sokak által használt tankönyvet digitalizáltunk, amelyeket ingyenesen, on-line hozzáféréssel lehet elérni a jövõben, emellett nagy súlyt helyeztünk arra, hogy a tananyagfejlesztést összehangoljuk a munkaerõ-piaci elvárásokkal. Ezért ebbe a munkába bevontuk a régió informatikai cégeinek szakembereit is - tájékoztatott Ispány Márton,a pályázat szakmai vezetõje.
A projekt lényeges eleme, hogy a résztvevõ 4 intézmény összehangolta képzését. A digitalizált tartalmak a www.tankonyvtar.hu oldalon jelennek majd meg és lesznek mindenki számára elérhetõek.