A Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (DE TEK) 2011. október 8-án harmadik alkalommal rendezte meg a Kapcsolatok Napját, melynek középpontjában az egyetem és a cégek, iparvállalatok közötti kapcsolat állt. A rendezvényen ünnepélyes keretek között adták át a Tudományegyetemi Karokért Díjat.
A Kapcsolatok Napja a Tudományegyetemi Karok életében az a kitüntetett alkalom, amikor a kutatási eredményeket felhasználó, végzõs hallgatókat befogadó cégek, vállalatok képviselõivel találkoznak az egyetemi oktatók, kutatók. „Fontos számunkra a külvilággal való intenzív kapcsolat. Fontos információkat kapunk a cégektõl, hogy hogyan tehetjük oktatásunkat piacképessé. Ez jelentõsen növeli hallgatóink elhelyezkedési esélyeit. Szakembereink számára az aktuális kutatási irányok meghatározásában segít az aktív kapcsolat. Másrészt a cégeknek alkalmuk van használni az egyetemi tudásbázist, és használható munkaerõt kapnak az egyetemtõl” – foglalta össze dr. Gaál István, a Tudományegyetemi Karok elnöke a Kapcsolatok Napja célkitûzéseit.
A rendezvény hagyományai szerint idén is átadták a Tudományegyetemi Karokért Díjat, amivel 2011-ben dr. Ábrahám Lászlót, a National Instruments Hungary Kft. ügyvezetõjét tüntették ki. A Tudományegyetemi Karokért Díj azon személyeknek adományozható, akik tevékenységükkel jelentõsen hozzájárultak a TEK elismertségének növeléséhez, kapcsolatrendszerének fejlesztéséhez. A National Instruments több mint egy évtizede támogatja a Debreceni Egyetemet, az együttmûködés a Tudományegyetemi Karok mind a nyolc karát behálózza, 2004 óta a cég több mint 22 millió forint szakképzési támogatást is nyújtott a TEK számára. Ábrahám László a díjátvétel után beszédében kiemelte, hogy a National Instruments magyarországi telephelyének kiválasztásában már több mint tíz évvel ezelõtt is szempont volt a Debreceni Egyetem közelsége, hiszen az egyetemtõl mérést, tanulmányt és vizsgálatot rendelhetnek meg a cég munkatársai.
A Kapcsolatok Napján a díjátadást követõen két szekcióban folytatódott a tanácskozás, az egyik a Mûszaki Kar innovatív projektjeivel foglalkozott, ahol a fenntartható környezet és a megújuló energiák hasznosítása állt a középpontban, míg másik szekcióban a Tudományegyetemi Karok kihelyezett tanszékei mutatkoztak be. A kihelyezett tanszékek lehetõséget adnak arra, hogy a hallgatók bekapcsolódjanak a vállalatok napi munkájába, a cégek pedig az egyetemi oktatásba. A TEK hét kihelyezett tanszéket alapított, többek között a TEVA Gyógyszergyárban, a Hortobágyi Nemzeti Parkban és a Tiszai Vegyi Kombinátban sajátíthatnak el gyakorlati ismereteket a hallgatók.