Megtartotta alakuló ülését az immár köztestületi formában mûködõ érdekvédelmi szervezet, a Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSz). Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán megrendezett küldöttgyûlés megválasztotta a szervezet tisztségviselõit is.
Az ülés a szervezet megalakulásának kimondásával vette kezdetét. A jelenlévõ küldöttek egyhangú döntéssel szavaztak a köztestületi formában mûködõ szervezet megalapítására. Ezt követte a DOSz új, ideiglenes alapszabályának elfogadása. Érdekesség, hogy a megjelent intézményi doktorandusz önkormányzatok elfogadták, hogy hallgatói létszámtól és a képviselt tudományterületek számától függetlenül egyenlõ szavazati joggal bírnak. Az alapszabály módosította a DOSz tisztségviselõinek eddig, az egyesületi rend szerint megszokott felsorolását: az elnök munkáját immár két elnökhelyettes és öt elnökségi tag segíti, a szervezet mûködésének ellenõrzését pedig négytagú felügyelõbizottság látja majd el.
Ezt követõen került sor a tisztviselõk megválasztására. Az elnöki posztra egyedül pályázó Csiszár Imre, a Debreceni Egyetem Történelem és Néprajz Doktori Iskolájának doktorandusza részletesen bemutatta pályázatát, amelynek hangsúlyos eleme a DOSz gazdálkodási rendjének megteremtése, a tudományos osztályok felkarolása és az olyan hagyományos rendezvények minõségi alapú megújítása, mint a Tavaszi Szél Konferencia vagy a Doktorandusz Tábor. Az elnök pályázatában kiemelte, hogy a szervezet jelenlegi stratégiai partnerei, így kiemelten a Közigazgatás- és Igazságügyi Minisztérium mellett sokkal erõsebb együttmûködést szeretne kialakítani – mások mellett – a Magyar Tudományos Akadémiával is. A jelenlévõ küldöttek egyhangúlag szavaztak bizalmat Csiszár Imrének és elnökhelyettes-jelöltjeinek, Fülöp Péter (Pécsi Tudományegyetem) és Nemes László (Eötvös Loránd Tudományegyetem) doktoranduszoknak is.
Az elnök- és elnökhelyettes-választást az elnökségi tagok megválasztása követte. Csiszár Imre az elnökségi tagok felkérése során arra törekedett, hogy a jelöltek az elnöki programban megfogalmazott egy-egy részterület szakértõi legyenek. Keresztes Gábor, a Nyugat-magyarországi Egyetem PhD-hallgatója, Póczi Dorottya, a Semmelweis Egyetem doktorandája, Szávay László, az Eötvös Loránd Tudományegyetem doktorandusza, Joó Balázs, az Eötvös Loránd Tudományegyetem doktorandusza és Gaál Márton, a Pécsi Tudományegyetem doktorandusza. A Küldöttgyûlés támogatta a Csiszár Imre által felkért elnökség összes tagját.
A szervezet mûködésének szabályosságáért négytagú felügyelõbizottság lesz felelõs: a testület elnöke, Illés Balázs a Miskolci Egyetem PhD-hallgatója lett. A tagokat további három intézmény delegálta: Csapó László Attila a Szent István Egyetem, Buzna Viktor a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, míg Bárczi Miklós a Kaposvári Egyetem doktorandusza.
Az új elnökség és felügyelõ bizottság mandátuma 2013. december 31-ig szól, addig azonban számtalan feladat vár a megválasztott tisztségviselõkre, hiszen 2013 elsõ félévében – egyebek mellett – ki kell dolgozniuk a szervezet végleges alapszabályát, amely olyan kardinális kérdésekben is rendelkezik majd, mint a tagönkormányzatok közötti mandátumelosztás, vagy épp a szervezet költségvetése. A következõ küldöttgyûlésre elõreláthatólag márciusban kerül sor.