Felsőoktatás
Korszerűsítés, fejlesztés
2013. szeptember 18., Debreceni Universitas NP. Közhasznú Kft

A Debreceni Egyetem Műszaki Karán csaknem 2 milliárd forintos uniós forrásból, a TIOP-1.3.1-10/1 konstrukció keretében két év alatt valósult meg az a nagyszabású beruházás, amely során új laboratóriumok épültek és jelentős felújításokat is elvégeztek. A rekonstrukció során megújult a meglévő szárny egy része, bővítésként pedig nehéz- és könnyűlaborok, előadótermek épültek 3.788 m2 hasznos alapterületen. A fejlesztések révén a kar regionális műszaki tudásközponttá válhat, hozzájárulva a régió egészének fejlődéséhez.

- Hatalmas előrelépést jelent a debreceni mérnökképzés színvonalának emelésében a mostani beruházás, hiszen az épület 1965-ös átadása óta - csaknem fél évszázada - szinte semmilyen fejlesztés nem történt. A mostani beruházással a több mint 3000 hallgató és csaknem 100 oktató korszerűbb körülmények között végezheti munkáját, de ahhoz, hogy biztosítani tudjuk számukra a 21. század követelményeinek megfelelő infrastruktúrát, további pályázati forrásra lesz szükségünk - mondta Szűcs Edit dékán.

A Műszaki Kar az Észak-alföldi régió műszaki központja, amit az érték, a minőség, a megbízhatóság és aktivitás jellemez. Az elmúlt években megváltozott, és jelentősen bővült a képzési választék, az oktatás mindenben alkalmazkodott a bolognai képzési rendszer elvárásaihoz. Jelenleg alapképzés folyik építőmérnöki, építészmérnöki, gépészmérnöki, környezetmérnöki, mechatronikai mérnöki és műszaki menedzser szakokon. A hallgatók létesítménymérnöki, környezetmérnöki, tervező építészmérnöki, építőmérnöki, mechatronikai mérnök, műszaki menedzser, településmérnöki, környezetmérnöki mérnöktanári mesterszakon tanulhatnak, amelyre alapozva a közeljövőben a doktori képzés is elindulhat. 

A Dunától keletre csak Debrecenben folyik építőmérnöki, építészmérnöki, tervező építészmérnöki, településmérnöki, létesítménymérnök szakon, illetve gépészmérnök épületgépész szakirányon, műszaki menedzser építőipari szakirányon képzés. Az országban pedig egyedülálló a mechatronikai mérnöki szakon az épületmechatronikai szakirány.

 Magyarországon jelenleg 20 intézményben 40 karon folyik államilag támogatott műszaki képzés. A felállított rangsorokban a Debreceni Egyetem Műszaki Kara rendre a legjobb első öt hely valamelyikén található. 

 

A projekt címe: A Debreceni Egyetem Műszaki Kar oktatási infrastruktúrájának fejlesztése

A projekt azonosítója: TIOP-1.3.1-10/1 2010-0006

Időtartam: 2011.04.01-2013.08.31. 

Összköltség: 1.895.327.342.- Ft




A szerző további cikkei
Zöld Energia Öt hazai egyetem együttműködésével két év alatt valósul meg a Zöld Energia Felsőoktatási Együttműködés.
CAMPUS PONT - SZOLGÁLTATÁSOK
Bejelentkezés
A hét legolvasottabb cikkei
Keresés
A rovat legolvasottabb cikkei
A hónap legolvasottabb cikkei