Körösparti Pétert, a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának vezetõjét választotta meg elnökévé a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája.
A tisztújító közgyûlést október 19-én a gyõri Széchenyi István Egyetemen tartották. Körösparti Péterre - aki egyedüli jelöltként indult - 322-en szavaztak igennel és 39-en nemmel a közgyûlésen. Az idõközi küldöttgyûlésre azért volt szükség, mert a korábbi elnök, Nagy Dávid augusztus végén, személyes okokra hivatkozva lemondott. A HÖOK irányítását ügyvezetõ elnökként akkor Körösparti Péter elnökhelyettes vette át. A HÖOK új elnökének mandátuma 2014. december 31-éig szól.
A közgyûlésen új tagot választottak, Vámosi Pétert, a Semmelweis Egyetem hallgatói önkormányzatának vezetõjét a régi-új HÖOK-vezetõ megüresedõ elnökségi helyére. A küldöttek egyhangúlag fogadták el az elnökségi tagok beszámolóját. Körösparti Péter a közgyûlés után az MTI-nek elmondta: a közeljövõben napirendre tûznék az iparkamara és a mérnökkamara javaslatával összhangban az oktatáson belül a gyakorlati képzések megerõsítését. Idõszerûnek tartanák a kollégiumi kormányrendelet megújítását is, e témában a Felsõoktatási Kollégiumok Országos Szövetségével is egyeztetnek majd.
Áttekintenék továbbá a hallgatói juttatásokról szóló rendeletet. Körösparti Péter azt mondta: tisztában vannak a költségvetési lehetõségekkel, de azt mindenképpen szeretnék elérni, hogy ne csökkenjenek a hallgatói juttatások. Átnéznék azt is, a normatívák elosztása hatékony-e - jelezte, megjegyezve: egyre több az önköltséges hallgató, és meg lehetne vitatni, a juttatások náluk hogyan alakuljanak. Elnöki elképzelései közül kiemelte még a hallgatói választások, szavazások elektronikussá tételének támogatását. Vannak olyan intézmények, ahol ez a rendszer már mûködik, és szeretnék minél több egyetemnek, fõiskolának biztosítani a lehetõséget, hogy éljenek vele. Kitért arra is, hogy ösztönöznék az intézményeket megelõzõ egészségügyi programok, szûrések, életmódról szóló tanácsadások szervezésére. Szeretnék segíteni továbbá, hogy az egyetemek, fõiskolák helyben megállapodásokat kössenek színházakkal, kulturális intézményekkel, így biztosítva kedvezményes belépõjegyeket a hallgatóknak.