Pályázatok
Posztdoktori Ösztöndíjpályázat
2009. december 21., forrás: Pályázatfigyelõ

A Magyary Zoltán Felsõoktatási Közalapítvány (MZFK) meghirdeti az EGT/Norvég Finanszírozási Mechanizmus támogatásával megvalósuló második Magyary Zoltán Posztdoktori Ösztöndíjpályázatot.

A pályázat célja a nemzetközi tapasztalattal és kiemelkedõ tudományos teljesítménnyel rendelkezõ tehetséges fiatal oktatók-kutatók itthon tartása, illetve hazatérésük elõsegítése. Az ösztöndíj bármely tudományterületrõl olyan fiatal, tehetséges oktató-kutatók tudományos életpályáját támogatja, akik vállalják, hogy az ösztöndíjas idõszak alatt valamelyik magyar felsõoktatási intézményben végzik tudományos kutatómunkájukat.

A pályázatot a MZFK háromszor hirdeti meg. A teljes támogatás összege: 294 030 000 Ft, melyet 85%-ban az EGT / Norvég Finanszírozási Mechanizmus és 15%-ban a MZFK finanszíroz. Az elsõ pályázati fordulón (2008-as kiírásban) a teljes támogatásból 111 537 100 Ft-ot, a második kiírásban (2009-es kiírás) 110 167 550 Ft-ot osztott ki a Közalapítvány. A harmadik fordulóban (2009 második kiírásban) 72 325 350 Ft kiosztására van lehetõség a nyertes pályázók között.

A támogatás két részbõl tevõdik össze:
- egy havi ösztöndíjból, melynek összege: 302 500 Ft és
- kutatástámogatásból, amely összege évente maximálisan 948 750 Ft.
Ösztöndíjasonként adható éves támogatás maximális összege 4 578 750 Ft.
A kutatástámogatás összege tartalmazza az áfát.

A Magyary Zoltán Posztdoktori Ösztöndíjra a kutatók maximum 12 hónapra pályázhatnak, mivel az ösztöndíjas idõszak nem tarthat tovább 2011. március 31-nél.

A Magyary Zoltán Posztdoktori Ösztöndíjra minden tudományterület képviselõi pályázhatnak.

A Magyary Zoltán Posztdoktori Ösztöndíjra azon kiemelkedõ tudományos teljesítményt nyújtó, nemzetközi tapasztalattal rendelkezõ fiatal posztdoktorok pályázhatnak, akik a kiírás évében nem töltik be a 40 életévüket. A pályázónak emellett PhD, illetve azzal egyenértékû tudományos fokozattal kell rendelkeznie, melyet nem régebben szerzett, mint a pályázat beadásának határidejét megelõzõ 8 év. A pályázónak vállalnia kell, hogy az ösztöndíj ideje alatt egy magyar felsõoktatási intézményben (az intézmény beleegyezõ nyilatkozatát csatolni kell) végzi tudományos kutatómunkáját, és az ösztöndíj mellett nem folytat egyéb rendszeres jövedelemszerzõ tevékenységet, illetve nem részesül más tudományos ösztöndíjban.

Az ösztöndíjas az ösztöndíj idõtartama alatt kétféle támogatásban részesül: havi ösztöndíjban és egyszeri kutatástámogatásban. A kutatástámogatás kizárólag olyan költségek fedezetére használható fel, amely közvetlenül kapcsolódik a kutatási tevékenységhez. A kutatástámogatást a Közalapítvány annak a felsõoktatási intézménynek a számlájára utalja, amelyben az ösztöndíjas a kutatásait végzi, így a támogatásból beszerzett eszközök a felsõoktatási intézmény tulajdonát képezik. Az eszközök beszerzésén kívül e támogatásból konferencia részvétel, külföldi tanulmányút, kutatásokhoz szükséges alapanyagok, publikáció, fogyó eszközök beszerzése finanszírozható. A támogatásból általános (rezsi) költségek nem finanszírozhatóak.

A pályázatokat az alábbi kritériumok alapján értékelik:
- A pályázó szakmai és tudományos tevékenysége;
- A pályázó külföldi tudományos tevékenysége;
- A munkaterv tudományos értéke, és annak vizsgálata, hogy a befogadó intézmény alkalmas-e a kutatási program elvégzésének biztosítására.

Minden ösztöndíjasnak egy idõközi (a támogatási idõ felénél) és egy záró beszámolót kell készítenie a Közalapítvány felé. A beszámolóknak tájékoztatást kell adniuk a kutatás elõrehaladásáról, a felmerült költségekrõl. A beszámolók esedékességérõl a Közalapítvány a határidõ elõtt 30 nappal felhívja az ösztöndíjasok figyelmét.

Az ösztöndíjas idõszak kezdete legkésõbb: 2010. április 1. Az elsõ ösztöndíj utalását a támogatás kezdetét követõ hónap 5-ig, a kutatástámogatás utalását a második hónap végéig egy összegben teljesíti a Közalapítvány. A Kutatástámogatás összegének felhasználása az ösztöndíjas idõszakkal egy idõben megkezdõdhet.

A Közalapítvány a nyertesek listáját saját honlapján, illetve az Oktatási és Kulturális Minisztérium honlapján teszi közzé.
Az ösztöndíjasnak minden nyilvánosságra hozott kutatási eredmény és intézményi közlemény esetében fel kell tüntetnie, hogy a kutatási projektet az MZFK és az EGT / Norvég Finanszírozási Mechanizmus (EEA Grants and Norway Grants) támogatta.

A pályázatot magyarul kell benyújtani. A pályázatot két eredeti, egy másolati és egy elektronikus példányban kell postai úton, ajánlott küldeményként legkésõbb 2010. január 22-ig (postabélyegzõ) beküldeni az alábbi címre: 1461 Budapest, Pf: 391. A pályázatok feladási idejét jelzõ postai szelvényt kérik megõrizni. A határidõn túl feladott pályázatok formai hibásnak minõsülnek, és érdemi értékelésükre nem kerül sor.
A formai és szakmai feltételeknek megfelelõ, a szakértõk által érdemesnek talált pályázókat 2010. február 26-án hallgatja meg a szakértõkkel kibõvített Kuratórium. A döntés várható idõpontja: 2010. március.

További információk a Pályázatfigyelõ oldalán olvashatók.



A szerzõ további cikkei
L’OREAL−UNESCO Magyar Ösztöndíj A Nõkért és a Tudományért
Diákok a tudományért Pályázat a felsõoktatásban kiemelkedõ tudományos teljesítményt elért fiatalok alkotó, tudományos tevékenységének segítésére.
Európai Fiatal Újságíró Díj 2010 Európai Unió keresi az újságírás fiatal csillagait
Diákok a tudományért szakalapítvány pályázata Célja a felsõoktatásban kiemelkedõ tudományos teljesítményt elért fiatalok alkotó, tudományos tevékenységének segítése.
CAMPUS PONT - SZOLGÁLTATÁSOK
Bejelentkezés
A hét legolvasottabb cikkei
Keresés
A rovat legolvasottabb cikkei
A hónap legolvasottabb cikkei