Programajánló
Mentálhigiénés filmklub - Bábel
2012. április 2., forrás: lelkiero.unideb.hu

A Mentálhigiénés Filmklub következõ vetítésén a Bábel címû filmet tekinthetik meg az érdeklõdõk.

Idõpont: 2012. Április 17. Kedd 18:00h
Helyszín: AUD.MAX.

Bábel (francia-amerikai-mexikói filmdráma, rendezõ: Aljeandro Gonzales Inarritu)
Fegyverlövés dörren a marokkói sivatagban. Ez indítja el egy amerikai turistapár küzdelmét a túlélésért, és köti õket a világ másik három pontján lévõ emberekhez. Két marokkói fiúhoz, akik akaratlanul bûnözõkké válnak, egy dadushoz, aki két amerikai gyermeket igyekszik átcsempészni a mexikói határon, valamint a siket, problémás japán tinédzser apjához, akit a rendõrség köröz. A földrajzi távolság, a kultúra és a nyelv által elválasztott négy csoport a közös végzet felé tart. Néhány nap alatt mindegyikük megtapasztalja a tökéletes elveszettség érzését, miközben fölfedezik a kapcsolódás és a szeretet valódi mélységét.

"A Bábelt az a morális, belsõ igény hívta létre, hogy megtisztuljak és beszéljek mindarról, ami betöltötte a szívem és az elmém - mondja a rendezõ. - A legnagyobb élmény az volt számomra, hogy elkezdtem forgatni egy filmet az emberek közötti különbségrõl, arról, ami elválaszt bennünket, a fizikai és nyelvi korlátokról. Útközben rádöbbentem, hogy valójában arról készítek filmet, ami összekapcsol bennünket: a szeretetrõl és a fájdalomról."

A Bábel középpontjában a huszonegyedik század egyik legnagyobb problémája áll: az emberek közötti kommunikáció hiánya. A legszomorúbb az egészben, hogy nem kell elveszni a marokkói sivatagban, vagy a tokiói forgatagban, hogy elszigeteltnek, magányosnak érezzük magunkat. Inarritu szerint a legborzasztóbb magány az, amit magunkkal, a feleségünkkel, a gyermekeinkkel élünk meg. A rendezõ úgy véli, a film olyan nemzetközi nyelv, amely segítségével a mûvész áttörheti a valós és a kommunikációs gátakat bárhol a világon. "Nincs tökéletesebb eszköz a nyelvi korlátok áttörésére, mint a zene és a látvány. Ezeket nem szükséges lefordítani, mert általános emberi érzelmeket érintenek meg" - mondja.

A film után az érdeklõdõk kötetlen beszélgetésen vehetnek részt Dr. Varga Éva pszichológussal.



A szerzõ további cikkei
Mentálhigiénés filmklub Antwone Fischer története
Oly sokáig szerettelek Mentálhigiénés filmklub
Programajánló A Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlõségi Központ (DEMEK) 2011. december havi programja 1. A DEBRECENI EGYETEM ESÉLYEGYENL
Debreceni Egyetem Esélyegyenlõségi Napja December 3-a 1992 óta a Fogyatékos Emberek Nemzetközi Napja.
Közel-Eb Kutyaterápiás szabadidõs klubfoglalkozás 2011. november 21-én a DEMEK központban
CAMPUS PONT - SZOLGÁLTATÁSOK
Bejelentkezés
A hét legolvasottabb cikkei
Keresés
A rovat legolvasottabb cikkei
A hónap legolvasottabb cikkei