
2009. november 19-20-án DExpo elnevezéssel két napos felvételi nyílt napot tart a Debreceni Egyetem. A DExpo a szokásos kari nyílt napokon túl - egy új kezdeményezésként - átfogóbb és egységesebb képet kíván nyújtani a felvételizőknek az intézményről.
A Debreceni Egyetem Főépületének Díszudvarán vonulnak fel a karok, míg az első emeleti Aulában tájékoztató előadásokkal várják az érdeklődőket. Az egyetem bemutatásán túl praktikus tanácsokkal is ellátják a középiskolásokat, akik hallhatnak - többek között - az egyetem tehetséggondozó programjáról, nyelvtanulási- és ösztöndíj lehetőségekről, az itt megszerzett diploma értékéről és a majdani elhelyezkedési esélyeikről is.
A DExpo keretében ingyenes szórakoztató programok is lesznek: november 19-én (csütörtökön) 16.00 órától Badár Sándor lép fel a Lovardában, november 20-án (pénteken) 15.00 órától pedig Kiss Ádám és Kőhalmi Zoltán fellépését tekinthetik meg - belépődíj nélkül - az érdeklődők!