Az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) a Magyar Rektori Konferenciával és a Felsőoktatási Kerekasztallal kívánja megvitatni a közeljövőben, hogy miként lehetne az egyetemeket biztonságosabbá tenni - mondta Arató Gergely oktatási szakállamtitkár a pécsi tragédia kapcsán a TV2 Tények című műsorának november 27-én. Sem a pécsi, sem a Debreceni Egyetem rektora nem ért egyet azzal, hogy a repülőtereken használatos biztonsági rendszerhez hasonlóval szereljék fel az intézményeket, Dr. Fésüs László szerint inkább a tanárok és a diákok kölcsönös figyelme tudná megelőzni a hasonló eseteket.
Az OKM sem tartaná optimális megoldásnak, ha a repülőterekhez hasonló biztonsági eljárások jellemeznék a felsőoktatást, ezért összehívta a Magyar Rektori Konferenciát, illetve a Felsőoktatási Kerekasztalt, hogy találjanak együtt megoldást az ilyen esetek elkerülésére.
Kandikó József, a Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának rektora úgy véli, helyre kell állítani a szétzilálódott közösségeket, ahol újra megtanulunk egymásra odafigyelni. Mint mondta, a MÜTF esetében némiképp egyszerűbb a helyzet, kis intézmény lévén a hallgatók és tanáraik is jobban ismerik egymást, oda tudnak figyelni társaikra - nyilatkozta az ATV-nek.
A Pécsi Városi Bíróság harminc napra előzetes letartóztatásba helyezte G. Ákost, akit egy ember halálával és három másik súlyos megsebesítésével gyanúsítanak - írja az MTI.
Hiller István oktatási és kulturális miniszter intézkedett mind az elhunyt családja, mind a sérültek részére 500-500 ezer forint azonnali gyorssegély haladéktalan átutalásáról - áll a minisztérium honlapján.
November 30-án, 11.30 órakor, a csütörtöki pécsi tragédia időpontjában közös gyertyagyújtással emlékeztek a felsőoktatási intézmények polgárai a lövöldözésben elhunyt diáktársukra és fejezik ki a sérültek iránti együttérzésüket. A közös megemlékezésre a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája szólította fel az egyetemeket, főiskolákat csütörtökön.