
Csütörtökön, január 21-én 19 órától indul be az új évben a Stand Up Dumaszínház műsorsorozata a Lovardában, ahol ezúttal Badár Sándor, Benk Dénes és Kovács András Péter szórakoztatják a közönséget.
A négy éve indított programsorozat hamar a debreceni közönség egyik kedvenc kikapcsolódása lett, a havonta egyszer, csütörtök esti időpontban kezdődő Dumaszínház stabilan megtölti a Kassai úti Lovardát. Szinte már érthetetlennek is tűnik, hogy a 19 órától startoló fellépések előtt vajon mikor kezdik el a nézők feltölteni a sorokat, hiszen előadás előtt negyed órával nagyjából csak a lépcsőkön lehet helyet fogni, az épület előtti parkolásról nem is beszélve.
Régen láttuk közös produkcióban a végtelen, olykor-olykor szinte hihetetlennek tűnő történeteiről híres Badár Sándort és a már mozgásával, megjelenésével, gesztusaival szórakoztató Szőke Andrást, ám úgy tűnik, hogy nem kell sokáig várnunk az új munkára. Badár Sándor az új projektet illető kérdésünkre igen szűkszavúan, ám sokat sejtetően azt válaszolta, hogy „ami késik, nem múlik, és ezzel sok mindent elmondtam”.
Badár Sándor az új év első dumaszínházának apropóján elárulta, hogy január 1-jén nem tett fogadalmakat, úgy érzi, hogy nincs olyan, amit meg kéne fogadnia. „A tapasztalatom az, hogy újévkor könnyen teszünk fogadalmakat, de a szilveszteri alkoholfogyasztás miatt fennáll a veszélye, hogy már 2-án nem emlékszünk rá. Általában három dolgot fogadnak meg az emberek: egészséges életet éljenek, többet legyenek a családjukkal, kevesebbet dolgozzanak az új évben. Ez általában nem működik, hiszen ha az ember több időt szeretne tölteni a családjával, több szabadidőt szeretne, akkor annak előbb meg kell teremtse az anyagi feltételeit, ami azt jelenti, hogy többet fog dolgozni. Én megkímélem magam az efféle fogadalmaktól, valószínűleg úgysem tartanám be őket.”
A csütörtöki dumaszínházra jegyek elővételben a Napló-székházban, az egyetemi Ajándékboltban, a Pont Irodában, a Mezonban, a Fórum bevásárlóközpontban, a Tourinformban vagy a Lovarda sörözőjében vásárolhatók.