A Debreceni Egyetem Zenemûvészeti Karán találkoznak a magyar zenei felsõoktatás élvonalbeli kamarazene csoportjai 2012. március 2-4. között a kilencedik alkalommal megrendezett Országos Dohnányi Ernõ Kamarazene Találkozón és Versenyen.
A Debreceni Egyetem Zenemûvészeti Kar Liszt-terme ad otthont március elsõ hétvégéjén az idén születésének 135. évfordulójához érkezett Dohnányi Ernõ zongoramûvész–zeneszerzõ munkássága és emléke elõtt tisztelgõ, Országos Dohnányi Ernõ Kamarazene Találkozó és Verseny programjának, ahol a debreceni fiatal mûvészek mellett pécsi, szegedi, gyõri, miskolci és budapesti hallgatók mutatkoznak be a közönségnek. A rendezvényen a zenemûvészeti intézetek vonós, illetve vonós-zongorás kamarazenei csoportjai vesznek részt.
A debreceni Zenemûvészeti Kar által kilencedik alkalommal megrendezett verseny és találkozó két napján összesen huszonhárom csoport lép színpadra, a mûsorok a különbözõ stílusok és mûfajok tekintetében egyaránt változatosak, a résztvevõk a barokk kortól napjaink zenéjéig válogattak programjaik összeállításakor. Az izgalmas és ingyen látogatható koncertprogramban elhangzik Dohnányi Ernõ három mûve is.
„A Dohnányi Ernõ nevét viselõ rendezvény rangja és funkciója messze túlnyúlik az egyszerû zenei versenyek kategóriáján, hiszen abban segít, hogy a fiatal muzsikusok tanulhassanak egymástól, hogy intézményeinket továbbra is szakmai szálak fûzzék össze. A találkozó és verseny fontos demonstrációját jelenti annak, hogy az ügy, amelyet szolgál, minden hazai zenei oktatási intézmény képzésének közös ügye, igen fontos képzési célja – és a felnövekvõ, tehetséges zenész generációk nélkülözhetetlen zenei öröme. Nagy az európai versenypálya, leendõ ifjú kollégáink életlehetõségei jelentõsen függnek a kamarazene által kifejleszthetõ képességeiktõl, ugyanakkor kapcsolataiktól is, amelyekhez a kamarazene igénye és gyakorlata hozzásegítheti õket” – tájékoztatott dr. Duffek Mihály, a Debreceni Egyetem Zenemûvészeti Kar dékánja.
A produkciókat zsûri értékeli, a legkiemelkedõbbek nívódíjban illetve pénzjutalomban részesülnek, majd fellépnek a találkozó március 4-i gálahangversenyén. A zsûri elnöke a hazai kamarazenei oktatás kiemelkedõ személyisége, a Zeneakadémia tanára, prof. emeritus Devich Sándor Kossuth-díjas hegedûmûvész, akinek munkáját Drahos Béla karmester, fuvolamûvész és Hargitai Imre zongoramûvész segítik.