Kobayashi Ken-Ichiro vendégszereplésével, az 50 éves Liszt Ferenc Kamarazenekar gálakoncertjével, Ránki Dezsõ és Klukon Edit zongora-kamarazenéjével, Mozart-esttel, az osztrák Lars Mlekusch szaxofonmûvész fellépésével és különleges szilveszteri mûsorral egyaránt készül a Debreceni Egyetem Zenemûvészeti Kar az áprilisig tartó hangversenysorozataiban.Októberében megkezdõdtek a Zenemûvészeti Kar által szervezett, tavaszig tartó zenei rendezvények, amelyek ezalatt az idõ alatt meghatározó programjai lesznek a város és régió kulturális életének. Az Universitas Debrecen Hangversenysorozat huszadik alkalommal várja a közönséget, a jubileum alkalmából nemcsak sztárvendégek, de az elmúlt idõszak legsikeresebb mûvészei, együttesei is színpadra lépnek. A Konzervatóriumi Esték hangversenysorozat nyolc kamarazenei koncertbõl álló programmal jelentkezik az új évadban.
„A Szatmárnémeti Filharmonikus Zenekar október 10-i koncertjével kezdõdött meg az Universitas Debrecen Hangversenysorozat. Az elmúlt húsz évben a legtöbbet koncertezõ mûvészpáros, Ránki Dezsõ és Klukon Edit elõadásában francia zeneszerzõk mûvei szólalnak meg négykezes zongoraesten. Emlékezetes hangversenynek ígérkezik Mahler II. szimfóniája is január 26-án: az elõadói apparátus nagysága miatt a koncert helyszíne a debreceni Fõnix Csarnok, ahol a Debreceni Kodály Kórus, a nyíregyházi Cantemus Vegyeskar, a Kodály Filharmonikusok Debrecen mellett a Debreceni Egyetem Zenemûvészeti Kar Szimfonikus Zenekara is közremûködik. Az est karmestere, a magyar közönség által jól ismert és méltán nagy népszerûségnek örvendõ Kobayashi Ken-Ichiro. Kettõs ünnepi alkalomra készülünk február 4-én, amikor a húsz éves Universitas hangversenysorozat keretében az ötvenéves évfordulóját ünneplõ Liszt Ferenc Kamarazenekar ad hangversenyt az Aulában” – összegez dr. Duffek Mihály, a Zenemûvészeti Kar dékánja.
„A Konzervatóriumi Esték hangversenysorozatban november 13-án szólóként ritkán hallható hangszer, a mélyhegedû kap fõszerepet: Szûcs Máté, a Berlini Filharmonikus Zenekar szólistája ad hangversenyt a Zenemûvészeti Kar Liszt-termében. A fiatal mûvész Debrecenben született, karrierje is innen indult Belgiumon át Németországig. Az eddigi években méltán nagy sikert aratott szaxofon koncertek sem hiányozhatnak az új évadban: Lars Mlekusch osztrák mûvész, a Bécsi Zeneakadémia tanára kapott meghívást, aki az európai, új-zélandi, thaiföldi, japán, tajvani és amerikai koncerttermek után Debrecenben kínál különleges élményt játékával november 24-én. Ebben az évadban rendhagyó idõpontban jelentkezik a SONUS Ütõhangszeres Együttes december 31-én. Vendégeikkel együtt önfeledt szórakozásra várják a kicsiket és nagyokat, akik kellemesen, jó hangulatban szeretnék eltölteni az év utolsó estjét” – mutat rá a Konzervatóriumi Esték különlegességeire dr. Váradi Judit fõiskolai docens.
A Debreceni Egyetem Zenemûvészeti Kar az általános iskolás korú gyermekek részére ismeretterjesztõ élménykoncerteket rendez októbertõl februárig Hang–Játék-Zene címmel, melyben Bartók Béla és Kodály Zoltán mûvei alapján a népzenével, Hámori Máté karmester interaktív elõadása nyomán pedig Mozart életével és munkásságával ismerkedhetnek a legfiatalabbak, akik szokatlan „zeneszerzés-órán” is részt vehetnek.
Az Universitas hangversenysorozat keretében a következõ esemény a november 20-i DebussyFest, a zeneszerzõ születésének 150. évfordulóján, amely a tervek szerint nemcsak az esti Aulában rendezett koncertek miatt lesz különleges, hanem a tavalyi LisztFeszt eseményéhez hasonlóan egész nap várja majd érdekes programokkal az egyetemi közönséget.