Február elsõ hetében, a második félév regisztrációs hetében rendezik meg a tanév nagy egyetemi sítáborát, ahova több mint száz hallgató jelentkezhet az õsz folyamán.
Nem is olyan nagyon messze, az osztrák Alpokban akár most is síelhetünk – hárítottam azt a kérdést, hogy miért írunk már szeptemberben a sítáborról. Való igaz, Hintertux és Möltall gleccserei az augusztusi hetekben is nyitva tartottak néhány pályát, az elmúlt hétvégén pedig megnyitott Ausztria legmagasabban fekvõ gleccsersí-területe, a 3440 méteres magassággal büszkélkedõ Pitztal is.
A 2014. február 2-8. között zajló egyetemi sítábor idén Olaszországba (a szlovén olasz határhoz) utazik, Sella Nevea pályáira, ami a hazánkhoz egyik legközelebb esõ olasz síterep, északi fekvésének köszönhetõen hóbiztos, a pályák általában áprilisig sízhetõek. Sella Nevea nemrég még egy kevésbé felkapott, régi liftparkkal rendelkezõ „retró” síterep volt, a 2007/08-as szezontól kezdve azonban jelentõs fejlõdés kezdõdött el, új, modern kiskabinos liftet húztak fel, amely a régi nagykabinos liftet váltotta le, sõt összekötötték a két szomszédos hegyet és síterepet – a szlovén oldalon álló Bovec-Kanin pályáit is ugyanazzal a bérlettel lehet besíelni, a liftekkel pidig lehet játszani a mobilszolgáltatókkal, hogy hány sms-t tudnak egy nap alatt elküldeni. Sajnálatos módon idén januárban a szlovén oldalon liftbaleset miatt bezárták a sípályát, egyelõre kétséges, hogy a vizsgálatok és javítások befejezõdnek-e, ki tud-e nyitni a hegy másik oldala is februárban.
A síelés változatosságának biztosítása érdekében éppen ezért az egyetemi tábor tagjainak bérlete a közeli Tarvisio terepére is érvényes lesz, a tervek szerint két nap Sella Nevea és három nap Tarvisio szerepel a programban, de mivel a (pálya)szállás az elõbbinek alján található, aki szeretne, az maradhat ott mind az öt síelõs napon, bár a gyönyörû tarvisioi havas falusi panorámát a kis templomokkal. a 33 kilométernyi felfedezhetõ pályát nem érdemes kihagyni.
„Ebben az évben is biztosítjuk kezdõknek és haladóknak a sí- és snowboardoktatást, a pályaszálláson pedig szabadon használható wellness részleg garantálja a pihenést, de aki szórakozni szeretne, az is talál az üdülõhelyen éjszakai klubokat. Nappali tagozatos egyetemi hallgatóknak az útiköltség benne lesz az árban, a hat éjszakára, félpanzióra és a síbérletre kb. 360 euróval számolunk, de ez még tárgyalás alatt van az utazási irodával, napokon belül viszont fórumainkon tájékoztatni fogunk mindenkit az összegrõl” – ismertette a lényeges tudnivalókat Varga Kata, a DE Testnevelési Koordinációs Testület vezetõje. Jelentkezni az OEC Testnevelési Csoportjának irodájában lehet majd az Augusztán, bõvebb információk pedig az nvkata@sport.unideb.hu címen kérhetõk.