Egy hónap múlva kezdődik a keresztféléves jelentkezési eljárás, az érdeklődők október 15-től pályázhatnak a meghirdetett szakokra. Egy hónapos jelentkezési időszakot követően január közepén derülnek ki a ponthatárok, és így az is, hogy ki kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait februárban. A tavalyi eljárás során mintegy hatezer jelentkezőből 4585 főt vettek fel az egyetemek és főiskolák keresztféléves képzéseire.
A legutóbbi keresztféléves eljárás során összesen 5936 fő adta be jelentkezését, csaknem kétszer annyian, mint a megelőző évben. A képzési szintek közül a mesterképzés volt a legnépszerűbb, 4540 fő jelölte meg mester szintet első helyen, miközben az alapképzéseket csak 896-an választották első helyen. Így nem meglepő, hogy a mesterképzésre nyertek a legtöbben felvételt, idén februárban az említett képzési szinten 3565-en, alapképzésben 603-an, felsőfokú szakképzésben pedig 417-en nyertek felvételt.
A felvételt nyert 4585 hallgató közül közel azonos arányban jutottak be a jelentkezők az államilag támogatott kurzusokra - derül ki a felvi.hu statisztikáiból.
Az államilag támogatott mesterképzésre felvett hallgatók közül legtöbben (43 százalék) a gazdaságtudományok képzési területen kezdhették meg a tanulmányaikat. A műszaki képzési területre vették fel a felsőoktatási intézmények a mesterképzéses hallgatók 23 százalékát, az agrár képzési területre a 12 százalékát. Tavaly a Műegyetemre nyertek a legtöbben felvételt 699 fővel, mely intézményt csaknem negyvenfős lemaradással a Corvinus követett.
A keresztféléves felvételi eljárás október 15-én kezdődik, a jelentkezők pedig november 15-ig adhatják be jelentkezésüket, várhatóan pedig január közepén derül ki, hogy hány pont elérése szükséges az egyes képzések esetében.