Kulturlis
A kacsahírek legviccesebb portálja
2013. janur 25., Kovács Dorottya

 

Hatalmas népszerûségnek örvend a debreceni egyetemisták körében az unidebbie blog, amelyen minden reggel 10:23-kor jelenik meg új, humoros blogbejegyzés debreceni egyetemistáknak, egyetemistákról – az egyetemi életrõl. Facebookon csaknem nyolcszázan követik az oldalt, abszurdabbnál abszurdabb cikkeiket pedig nem gyõzik megosztani egymással a diákok: nem találta a télapó a GÖCS-öt, Nemzetközi Költözz Ki Nap Debrecenben, Schumacher a DKV-nál helyezkedik el, macskákra cserélik a békákat a Békás-tóban, betiltják a kézzel jegyzetelést a bölcsészkaron és hasonlók… Hogy kik állnak a kreatív, belsõ poénokban gazdag írások mögött, azt jótékony homály fedi…

EÉ: A tippem: két amerikanisztika mesterszakos srác készíti a blogot. Közel járok?

The Daver: Nem egészen pontosan, de ügyes tipp. Gondolom a cikkeink olvasásából próbáltál rájönni, hogy kik is vagyunk. Ez nem rossz ötlet, hiszen sok apró információt elrejtettünk a posztokban. Mindenesetre az Angol-Amerikai Intézetet sikerült eltalálni, ennyit megsúgok.

EÉ: Hogy hányan vagytok a szerkesztõségben, azt elárulod? Vannak be-be dolgozó, nem állandó tagok is?

The Daver: Nehéz megmondani, hogy egész pontosan hányan is vagyunk. Ugyan a fogalmazást minden esetben én végzem, az ötletelésben – ami az egész blog lelke – meglepõen sokan vesznek részt. Néhányan ráadásul úgy, hogy nem is tudnak róla... A munka oroszlánrésze viszont két-három emberhez köthetõ.

 EÉ: Az ismerõseitek azért tudják, hogy ti álltok az unidebbie mögött?

The Daver: Igen, a legközelebbiek tudják. Már csak azért is, mert remek dolog visszahallani tõlük, hogy "Hallod, megint vagy harminc ismerõsöm lájkolta a cikket!". Ennél már csak az jobb, amikor valaki olyan osztja meg a posztot, akit ismerek, de nem tudja, hogy én írtam.

EÉ: Ez tényleg érdekes helyzet. Néhány szót mesélj a kezdetekrõl. Hogyan indult a blog? Mi az elsõ blogposzt története? 

The Daver: Az elsõ poszt az "Ezentúl a postás hozza a Neptun-üzeneteket" volt. A dolog úgy történt, hogy ekkoriban a Neptun valamiért nem volt hajlandó a jegybeírásról e-mailt küldeni, csak belsõ Neptun-üzenetet. Ez a „trauma” inspirálta a cikket, amibõl aztán az egész oldal megszületett. A cél az volt, hogy mindenen, amin általában bosszankodunk, inkább nevessünk.

EÉ: Azt hiszem, ezt sikerült elérni. A bejegyzések többsége ironikus hangvételû, és általában viccesen kritizálja a debreceni egyetemi életet. Valójában azért azt sejtem, hogy pozitívan kötõdtök az egyetemhez, a városhoz. Nem így van?

The Daver: Igen, szeretjük a várost és az egyetemet is, rengeteg pozitív élmény köt ide mindannyiunkat. De ebben az is benne van, hogy épp ezért még kritikusabban állunk az olyan – a bejegyzésekben visszatérõ elemként gyakran felbukkanó – debreceni sajátosságokhoz, mint a kettes villamos vagy a GÖCS.

EÉ: Ezek a jelenségek tényleg mindnyájunkat összekötnek.  Az én egyik kedvenc blogbejegyzésem egyébként az volt, hogy boszorkány- és varázslóképzés indul a Debreceni Egyetemen is. De ezeken kívül is van még néhány visszatérõ szimbólum a blogon. Beszéljünk ezekrõl. Például miért pont Kasza Tibi? Õ lenne a magyar Justin Bieber?

The Daver: Nehéz egy dologra rámutatni, amivel Kasza Tibi kiérdemelte az állandó vendégszereplõi státuszát a blogon. Azt megfigyeltük, hogy minden valahogy sokkal bulvárosabb lesz, ha õ is színre lép… Ráadásul mindenhez ért, ezért tökéletesen beleillik az Unidebbie ironikus arculatába és híreibe.

EÉ: És miért éppen 10:23-kor jelennek meg az új bejegyzések? Van ennek valami jelentõsége?

The Daver: Számítottam erre a kérdésre. A 10:23-as idõpontnak több oka is van: elõször is az olvasóknak és nekünk is jó, ha az új cikkek megjelenését egy fix idõponthoz tudjuk kötni. Másodszor, így jobban nyomon tudjuk követni az oldal nézettségének változását. Tehát meg tudjuk állapítani, hogy hányan olvasták az oldalt az új cikk felkerülésekor, és hányan akkor, amikor a Facebookon is megosztottuk a cikk linkjét. Ez utóbbi általában délután öt és hat óra között szokott megtörténni. Végül, ugyan nem babona, de különösen szeretjük a 23-mas számot.

EÉ: Ha már a Facebook szóba került: nemrég azt ígértétek a közösségi oldal falán, hogy ha az itteni rajongói oldalatoknak ezer követõje lesz – és ettõl ugyebár már nem álltok túl messze – megosztotok egy képet a szerkesztõségetekrõl. Tényleg létezik ilyen?

The Daver: Ez így van, az ígéretet valóban meg fogjuk tartani. Arra azért érdemes felkészülni, hogy cseles kis kurafik vagyunk ám. Bár szerkesztõségi iroda tényleg létezik, de senki ne egy irodaház tizenhetedik emeletén képzelje azt el. A szerkesztõségi iroda megnevezés esetünkben csak a hivatalos neve annak a helyiségnek, ahol a cikkek zöme elkészül. 

EÉ: Kíváncsian várjuk a képet. Végül, az Egyetemi Élet és a hallgato.com olvasóinak mit üzen az unidebbie portál szerkesztõsége?

The Daver: Sok sikert kívánunk minden hallgatónak, de fõleg oktatónak és könyvtárosnak a következõ félévhez! A blog februárban megint napi cikkekkel jelentkezik, szóval nagy buzgalommal olvashatjátok mindannyiunk kedvenc Debrecenének és Egyetemének legkacsább híreit!



A szerz tovbbi cikkei
Karriertervezés 2013-ban Az egyetemi évek alatt szert kell tenni néhány év szakmai tapasztalatra.
Ha április, akkor állásbörze! Április 24-én ismét Állásbörze és Karriernap a Debreceni Egyetemen!
Vagyok aki vagyok Interaktív önismereti kiállítás az egyetemen
Osztályterem a felhõkben Online oktatás felsõfokon.Újabb kurzusok Amerika vezetõ egyetemeitõl. Van még hely.
CAMPUS PONT - SZOLGLTATSOK
Bejelentkezs
A ht legolvasottabb cikkei
Keress
A rovat legolvasottabb cikkei
A hnap legolvasottabb cikkei