2013. április 27-én a 3. Mérnökök játszóterén ismét versenyre kelnek a hazai és a határokon túlról érkező műszaki egyetemek hallgatói, hogy próbára tegyék tudásukat, kreativitásukat és fantáziájukat. A cél, hogy a versenyzők megépítsék a valaha volt legtöbb lépésből álló Goldberg-szerkezetet, és ezzel megdöntsék a jelenleg érvényes Guinness Rekordot. A rekordkísérlet mellett a különböző kategóriákban (kreativitás, lépések száma, gyorsaság, design, csapat image) különdíjak is gazdára találnak. A Bosch által életre hívott eseményre 11 intézményből 41 csapat jelentkezett a november 11-i határidőig.
Rube Goldberg (1883-1970), Pulitzer-díjas karikaturista, mérnök szokatlan találmányai által vált híressé. A róla elnevezett szerkezet sok egymásra épülő, bonyolult lépés során éri el a kívánt célt. A legkreatívabb Goldberg-szerkezetek gyakran történetet mesélnek el, rendszerint művészi igénnyel készülnek, vagy egyszerűen csak megnevettetik az embereket.
„A pályaválasztó fiatalok előtt ezzel végérvényesen bebizonyosodik, hogy a műszaki pálya van olyan kreatív, változatos és kihívásokkal teli, mint a felvételi jelentkezési statisztikák élén álló slágerszakmák. A közös kaland révén újabb termékeny párbeszéd indul a műszaki értelmiség következő generációja és egy, a lehetőségek sorát kínáló, tekintélyes világcég között.” – hangsúlyozta Javier González Pareja, a magyarországi Bosch csoport vezetője.
A jelentkezési határidőt követően a csapatok a verseny időpontjáig folyamatosan tartják a kapcsolatot a Bosch szakembereivel, és beszámolnak majd az előkészületeik éppen aktuális állásáról. Minden csapatot egy, a Boschnál dolgozó mérnök támogat, ő a csapat mentora. A mentor feladata segíteni a csapatot a felmerülő kérdések megválaszolásában, illetve szakmai iránymutatással hozzájárulni a gép sikeres megépítéséhez. „Az volt a nem titkolt célunk, hogy ösztönözzük a kritikus gondolkodást és problémamegoldást, méghozzá a hagyományostól eltérő, szórakoztató formában. Örülök, hogy egy újabb kihívást jelentő feladattal, egyszersmind igazi családi szórakozást ígérő eseménnyel sikerült gazdagítanunk a Bosch és a műszaki egyetemisták több évre visszanyúló együttműködését.” – emelte ki Dr. Jan Peter Stadler, a Bosch Budapesti Fejlesztési Központ műszaki területekért felelős elnöke.