Az itthoni cégek közül nagyon kevesen tudnak felmutatni a pályakezdõknek egy olyan karrier utat, amely versenyezhet a külföldi lehetõségekkel. A Misys most induló kreatív toborzási kampányával vállalati sörtesztelõket keres, hogy felhívja a pályakezdõ fiatalok figyelmét a náluk újonnan meghirdetett 150 fejlesztõi munkahelyre. Kernács Jánossal, a Debreceni Egyetem egykori diákjával beszélgettünk arról, hogy õ hogyan látja a pályakezdõ informatikusok helyzetét ma Magyarországon, és hogy miért a Misys Digital Channels mellett döntött.
A londoni székhelyû, nemzetközi szoftvergyártó cég, a Misys 2014. február 10-én vásárolta fel a magyar alapítású, immáron 17. éve Európa meghatározó digitális bankolással foglalkozó válallatát, az IND Group-ot. Ennek során a vállalat Digital Channels divíziójaként folytatja tovább misszióját, hogy segítsenek az embereknek jobban megérteni mindennapi pénzügyeiket, és ezáltal megkönnyítsék számukra pénzügyeik menedzselését. A Misys Digital Channelsnél olyan szakembereket keresnek, akik hisznek abban, hogy egyetlen sor a kódban, vagy a jól megtervezett ikon a felhasználói felületen hozzájárul a termék és a cég sikeréhez. A Misys Digital Channels vezetõi nem csupán versenyképes munkakörnyezetet és anyagi kompenzációt kínálnak fel a régi és újonnan csatlakozó kollégáknak, hanem a világ elsõ „vállalati sörét”. A cég minden irodája helyi sörfõzdékkel kooperálva dolgozik a saját receptúráján és minden évben versenyen dõl el, hogy melyik is az év hivatalos Misys vállalati söre.
Kernács János, a Debreceni Egyetem egykori hallgatója már hatodik éve tagja a Misys Digital Channels-nek. A kezdetekkor alapvetõ feltétel volt nála, hogy piacvezetõ, de egyben fiatalos és laza céghez kerüljön. „A Misys valóban az egyik legnagyobb húzónév az iparágban. Egy nagyon fiatalos, dinamikus vállalat, ahol biztos, hogy egy percig sem unatkozhat az ember. Folyamatos a pörgés nálunk és rengeteg tapasztalatot lehet szerezni, nagyon rövid idõ alatt. Ráadásul nem kell Londonba költöznünk ahhoz, hogy egy igazán sikeres karrier utat futhassunk be, mivel a Misys-nak köszönhetõen már nemzetközi karrierlehetõség is megnyílt elõttünk” - mesélte János. „A cég filozófiája nekem nagyon szimpatikus, mivel érezhetõ, hogy nem az a cél, hogy minél olcsóbban szerezzék meg a programozókat, hanem hogy valódi tehetségek, innovatív, kreatív személyiségek erõsítsék a csapatot. Arra ösztönöznek minket, hogy elérjük, hogy egy dologban a világon a legjobbak legyünk és segítenek is, hogy ezt megvalósítsuk - mondta az egykori diák.
A Misys Digital Channels sikerét János abban látja, hogy egy teljesen új személetmódot vitt a fejlesztésbe azáltal, hogy az elterjedt rendszerszintû megközelítés helyett a végfelhasználói igényekre fókuszál. „A szoftverek, amiket fejlesztünk, milliónyi ember életét könnyítik meg, egyszerûbbé téve számukra banki tranzakcióikat. A Misys missziója nem más, mint hogy a Föld összes lakosa frusztráció mentesen bakolhasson, nagyon jó érzés, hogy egy ilyen jó ügyért tehetek én is nap mint nap.” – tette hozzá János. Nagy motivációt jelent számára az is, hogy a kemény munkát béren kívüli juttatásokkal, céges rendezvényekkel jutalmazzák. „Minden héten van gyümölcsnap, péksüteménynap, levesnap, nemrégiben pedig bevezették a sörnapot is. Saját kézmûves receptúra alapján, helyi sörfõzdék segítségével készítjük el a söröket és minden évben versenyen dõl el, hogy melyik az év hivatalos vállalati söre. Egy munkahelyen általában tabunak számít az alkohol, de itt még ezt is sikerült megdönteni. Jól tükrözi ez a Misysnál uralkodó innovatív szemléletmódot” - mondta el a Debreceni Egyetem egykori hallgatója.
Ahhoz viszont, hogy valaki komolyan tudjon fejlesztéssel foglalkozni, szerinte elengedhetetlen, hogy naprakész legyen a technológiai újdonságok terén. „Ebben tulajdonképpen minden friss diplomás hatalmas elõnnyel indul, csak nem tud róla. Azért, mert minden cégnek megvannak a saját régi bevált technológiái, amiket nehezen cserélnek le. Amikor azonban egy váltás mellett döntenek, akkor tipikusan egész iparágak állnak át 1-2 év alatt egy teljesen új technológiára. Aki az aktuális trendekben jártasságot szerez, az pillanatok alatt óriási versenyelõnnyel indul akár 10-20 éve dolgozó fejlesztõkkel szemben” - magyarázta János, aki saját bõrén tapasztalja, hogy minden eddiginél könnyebben és gyorsabban lehet elhelyezkedni a mérnök-informatikus szakkal.
De hiába a gyors elhelyezkedés, ha végül nem a megfelelõ cégnél kötünk ki. Fontosnak tartja, hogy olyan vállalatot válasszunk, ahol folyamatosan tudunk fejlõdni, tanulni és ahova szívesen járunk be nap mint nap. „A mérnök-informatikus képzés napjainkban egy nagyon keresett szakma, látható ez a robbanásszerû bõvülési tendenciákból, már ha csak a Misys-t nézzük is. Itt pedig valóban élményszámba megy dolgozni, igazán innovatív környezetben, egy nagyon fiatalos és sikeres csapatban, a vezetõség által profi módon motivált emberek között. Remek tanulási és fejlõdési lehetõség ez nekünk, mivel arra inspirálnak minket, hogy folyamatosan fejlesszük magunkat, hogy egyre jobbak és jobbak legyünk. Nagyon hálás és büszke vagyok, hogy a csapat tagja lehetek” - mesélte János.
További részleteket a http://corporatebeertasters.com/ weboldalon olvashatsz.