A Debreceni Egyetem építészmérnöki hallgatóinak munkáiból nyílt kiállítás „Skiccek, álmok, vázlatok” címmel február 8-án a Kölcsey Központban.
A tárlaton olyan egyedi művészeti alkotásokat mutatnak be, amelyeknél a gazdag forma- és színvilág egyszerre találkozik a művészi értékekkel, bemutatva a megálmodott építészeti vívmányok világát. A diákok a Ferencz Marcel, és Wesselényi-Garay Andor nevéhez fűződő Borderline Architecture elnevezésű, új építészeti iskola korszakalkotó építészetfilozófiáját tárják a közönség elé. A Debreceni Egyetem Építészmérnöki Tanszéke két oktatójának nevéhez fűződik - többek között - a Magyar Pavilon installációjának megvalósítása az idén augusztusban megnyíló Nemzetközi Velencei Építészeti Biennálén.
„Az egyetem hallgatói képzeletüknek szárnyat adva olyan nem szokványos épületeket, meghökkentő struktúrákat, újszerű térkapcsolatokat mutatnak be, amelyek megváltoztathatják az emberről, a térről és az otthonról való gondolkodást" – hangsúlyozta Ferencz Marcel, a DE Építészmérnöki Tanszékének vezetője.
A „Skiccek, álmok, vázlatok” című tárlat február 19-ig várja a látogatókat a Kölcsey Központban.