Egyetemi hrek
Patinás kollégiumból szolgáltatóközpont
2010. mjus 25., forrás: unideb.hu

A csodálatos erdei környezetben, Debrecen egyik legszebb helyén található, patinás, 1923-ban épült I. sz. Kollégium gyönyörûen felújított, korszerûsített épületében kaptak elhelyezést a DE OEC oktatást szolgáló szervezeti egységei: az Oktatásszervezési Központ, az Általános Orvostudományi Kar Dékáni Hivatala, a Nemzetközi Oktatási Központ, az Idegennyelvi Lektorátus. Az épület otthont ad továbbá a Debreceni Egyetem Karrier Irodájának, a Hallgatói Önkormányzat Irodáinak, valamint a Minõségügyi Igazgatóságának.

A volt I. sz. Kollégium épületében, az új Oktatási Központban a kor követelményeinek megfelelõ, modern technikával felszerelt, korszerû infrastrukturális háttérrel rendelkezõ 15 kis- és nagycsoportos oktatásra is alkalmas szemináriumi terem is létesült. A 2850 m2 alapterületû épület felújítási, kivitelezési munkálatait a HB 2001 Kft. 2009 augusztusában kezdte el. A beruházás összköltsége mintegy 800 millió forint, ami saját bevételbõl valósult meg.

- A 21. században az oktatás is egyfajta szolgáltatás, amihez nem csak a korszerû tananyagok, hanem az oktatók-hallgatók mindennapjait megkönnyítõ környezet is szükséges – mondta az ünnepélyes átadón Csernoch László, az Általános Orvostudományi Kar dékánja.

Fésüs László emblematikusnak nevezte az épületet, amelyhez több személyes emléke is fûzõdik. Felidézte, hogy egykor édesapja is a kollégium lakója volt, õ maga 1966-67-ben élt itt és készült szigorlataira, egy évig pedig kollégiumi nevelõtanárként dolgozott az akkori diákotthonban.

- Mindig nagy élmény egy régi épület helyreállítása, amelyben a jövõben össz-egyetemet érintõ tevékenység zajlik majd – fogalmazott a rektor.

A dinamikusan fejlõdõ DE OEC-ben az öt kar összehangolt együttmûködésével olyan egységes oktatási koncepció alakult ki, ami a jelen kihívásaira megfelelõ választ adhat. Közös stratégia mentén megindult a kétciklusú képzés, új alap- és mesterszakok létesültek. A koncepció sikerét jelzi, hogy a képzések egyre népszerûbbek: a hallgatói létszám mind a magyar, mind pedig az angol nyelvû oktatásban folyamatosan nõ. A karokon jelenleg közel 6400 diák tanul, 2996 az Általános Orvostudományi Karon, 547 a Fogorvostudományi Karon, 403 a Gyógyszerésztudományi Karon, 499 a Népegészségügyi Karon, 1950 az Egészségügyi Karon. A szakképzésben résztvevõk összlétszáma meghaladja az 1000-et. A régióban több mint 500 továbbképzõ tanfolyamot a DE OEC szervezett.

A hallgatók számával párhuzamosan növekszik az igény a kollégiumi férõhelyekre is, amit a DE OEC az oktatási koncepciójába szervesen illeszkedõ kollégium-felújítási-, bõvítési program keretében biztosít. Az I. sz. Kollégium épületébõl 213 hallgató költözött át a már korábban kibõvített és felújított II. és III. sz. Kollégiumba, ahol így összesen 380-an laknak jelenleg. További lehetõséget jelent a Tisza István Kollégium, valamint a Campus Hotel, ahol újabb 130 hallgató elhelyezése lehetséges.

A DE OEC új Oktatási Központja az egy épületbe integrált igazgatás, oktatás-koordináció, adminisztráció révén a színvonalas oktatási tevékenység tovább fejlõdésének alappillérét képezi.
 



A szerz tovbbi cikkei
„OKOS” fesztivál Mindjárt Campus Fesztivál!!!
Kollégiumfejlesztési program Több férõhely, korszerûbb és komfortosabb környezet, nemzetközi színvonal.
Együttmûködés a MÁV-csoporttal Együttmûködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a MÁV-csoport.
Egyetemi díjazottak Klinikaigazgató, matematikus, sajtófõnök – egyetemi díjesõ volt a város napján.
Változatlanul az élvonalban A szeptemberben induló képzésekre jelentkezõk száma 15.223.
CAMPUS PONT - SZOLGLTATSOK
Bejelentkezs
A ht legolvasottabb cikkei
Keress
A rovat legolvasottabb cikkei
A hnap legolvasottabb cikkei