Egyetemi hrek
Magyarország és a nagyvilág
2010. jlius 21., forrás: unideb.hu

A mindennapi nyelvórák mellett tematikusan rendezett idegen nyelvû elõadások és kulturális programok segítenek minél színesebb képet nyújtani hazánk történelmérõl, kultúrájáról és hagyományairól. A hallgatók az idén is szórakozva tanulhatnak népdalokat és néptáncokat, játékos vetélkedõkön mutathatják meg, mit tudnak hazánkról, ellátogathatnak a Parlamentbe és híres kastélyokba, a magyarul már jól tudó résztvevõk pedig érdekes témákról beszélgethetnek meghívott szakemberek társaságában. A nyári egyetem elsõ két hetére érkezõk számára további különleges élményt jelenthet a párhuzamosan megrendezendõ Ifjú Zenemûvészek Nemzetközi Nyári Akadémiája, amelynek koncertjein szeretettel várnak mindenkit a szervezõk.

A Debreceni Nyári Egyetem Magyarország legrégibb, 1927 óta mûködõ, a magyar mint idegen nyelv oktatásával és a magyar kultúra terjesztésével és népszerûsítésével foglalkozó ilyen jellegû intézménye. A nyári nyelvtanfolyamra idén kb. 230 külföldi diákot várnak 42 országból, a 18 évesektõl a nyugdíjas korúakig egyaránt. Legtöbben Németországból (35 fõ), Franciaországból (17), valamint az Egyesült Államokból (14 fõ) és Olaszországból (13) érkeznek, de szép számban jönnek Belgiumból, Lengyelországból, Finnországból és Ausztriából is, emellett olyan távoli vagy egzotikus országokból is lesznek résztvevõk, mint Albánia, Fülöp-szigetek, Indonézia, Japán, Kanada, Korea, Mexikó vagy Thaiföld.

Az idei nyári kurzus több újdonságot is nyújt a tavaly bejelentett terveknek megfelelõen. Nagy öröm a szervezõknek, hogy a Magyar Regionális Tudományi Társasággal közösen szervezhetik meg a Kárpát-medencei Területfejlesztési Nyári Egyetemet július 26. és augusztus 1. között „ A területi kohézió jövõje” címmel. A közös rendezés lehetõvé teszi, hogy a KMTF nyári egyetemre érkezõ több mint 30 határon túli fiatal magyar területfejlesztési kutató, szakértõ és gyakorlati szakember is részt vegyen az azon a héten szervezendõ kulturális programokon.

Elõször tartanak a nyári nyelvtanfolyam ideje alatt kéthetes angol nyelvû kurzust, amelynek témája a modern kori magyar történelem és kultúra. Az elmúlt két évszázad fontosabb jellemzõit, eseményeit és fõszereplõit bemutató programot a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara vezetõ oktatói állították össze. Erre az eseményre fõként Európán kívüli érdeklõdõk érkeznek, akik elnyerték az erre a kurzusra kiírt magyar állami ösztöndíjat. Ugyancsak ösztöndíjjal vehetnek részt a jelentkezõk a Debreceni Nyári Egyetem másik tematikus kurzusán, melynek címe „Megújuló tradíciók a magyar zeneoktatásban”. A Debreceni Egyetem Zenemûvészeti Karával közösen rendezendõ program augusztus 22. és szeptember 4. között zajlik majd.

A rendezvény ünnepélyes megnyitóján Lieli Pál, a Nyári Egyetem korábbi igazgatója tartott elõadást az intézmény történetérõl, majd több évtizedes, kiemelkedõ munkája elismeréseként hûségoklevelet vehetett át a Debreceni Nyári Egyetem négy tanára: Kulcsár Dezsõné, Mészáros Csaba, Mészárosné Percze Gabriella és Pávay Márta.

Bõvebb információ: www.nyariegyetem.hu



A szerz tovbbi cikkei
„OKOS” fesztivál Mindjárt Campus Fesztivál!!!
Kollégiumfejlesztési program Több férõhely, korszerûbb és komfortosabb környezet, nemzetközi színvonal.
Együttmûködés a MÁV-csoporttal Együttmûködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a MÁV-csoport.
Egyetemi díjazottak Klinikaigazgató, matematikus, sajtófõnök – egyetemi díjesõ volt a város napján.
Változatlanul az élvonalban A szeptemberben induló képzésekre jelentkezõk száma 15.223.
CAMPUS PONT - SZOLGLTATSOK
Bejelentkezs
A ht legolvasottabb cikkei
Keress
A rovat legolvasottabb cikkei
A hnap legolvasottabb cikkei