Hallgatócsere, valamint a jogi és politológiai képzés a kiemelt területe annak a szerzõdésnek, amelyet a kínai Wuhan Egyetemmel kötött a Debreceni Egyetem.
A Zhou Chuangbing rektorhelyettes vezette hatfõs küldöttsége november 18-án – európai útja keretében – kereste fel a Debreceni Egyetemet. A látogatás elõzménye az a szándéknyilatkozat, amelyet Fésüs László akkori rektor 2009. novemberi kínai útját követõen 2010. február 11-én írt alá a két egyetem rektora.
A mostani látogatás lehetõséget nyújtott az együttmûködési nyilatkozat aláírására, amely az elõzõ keret-megállapodás kiegészítéseként hallgatócserékre tesz javaslatokat. A Wuhan Egyetem ezen kívül ösztöndíjas programokról, a jog- és a politikatudomány területén kialakítandó közös szakmai munkáról és pályázatokról is tárgyalt az egyetem vezetõivel.
- A Debreceni Egyetem mindig komoly erõfeszítéseket tett annak érdekében, hogy képviseltesse magát a nemzetközi felsõoktatási életben – mondta az aláírást követõ sajtótájékoztatón Fábián István. A rektor hangsúlyozta: az együttmûködés kialakításában fontos szempont volt, hogy a két intézmény felépítése, képzési struktúrája sok tekintetben hasonlít. A Wuhan Kína háromezer egyeteme közül az elsõ tízbe tartozik. Az intézmény 37 karán több mint 50 ezer hallgató folytatja tanulmányait a társadalom-, az orvos- és a természettudományok területein.
- Az 1893-ban alapított egyetem a Debreceni Egyetemhez hasonlóan éppen 10 évvel ezelõtt, integráció révén nyerte el mai formáját – mondta Fésüs László. Ez is szerepet játszott abban, hogy a kapcsolatfelvételnél a Wuhan Egyetemre esett a választás – tette hozzá a prorektor.
Zhou Chuangbing rektorhelyettes a tájékoztatón kiemelte, hogy Fésüs László 2009. novemberi látogatása során komoly eszmecserét folytattak az együttmûködés lehetõségeirõl, amely véleménye szerint mindkét fél számára hasznos lesz. Hozzátette: azért is tartják elõnyösnek a most megkötött megállapodást, mert nemzetközi berkekben a Debreceni Egyetemnek jó híre van, azt Kelet-Közép Európa egyik legjobb egyetemének tartják.
A kínai vendégek egynapos látogatásuk során megismerkedtek az egyetem központi campusával, sétát tettek a belvárosban, a program zárásaként pedig megtekintették a Csokonai Színház Valahol Európában címû elõadását.