A nappali tagozaton az elsõ helyes jelentkezõk száma 326, levelezõ tagozaton pedig 279. Az összes jelentkezés száma 1241.
A legmagasabb pontszámot a Bölcsészettudományi Kar nappali tagozatos szociálpolitika mesterképzéséhez kellett elérni, és ugyancsak magas volt az elvárás a számvitel, a szociális munka és szociális gazdaság, a növényorvosi és a biomérnöki mesterképzésekre jelentkezõkkel szemben is. A legnépszerûbb szak idén a számvitel, valamint a vezetés és szervezés mesterképzés volt.
Sok jelentkezõt vonzott a mesterképzések mellett a Gyermeknevelési és Felnõttképzési Kar csecsemõ- és gyermeknevelõ gondozó felsõfokú szakképzése is: ide 127 jelentkezõbõl 73-an nyertek felvételt.
A felvett 464 hallgatóból legtöbben, 107-en a Gazdálkodástudományi és Vidékfejlesztési Kar mesterképzésein folytatják tanulmányaikat.
A felsõoktatási intézmények közül idén - 2010-hez hasonlóan - a Budapesti Mûszaki és Gazdaságtudományi Egyetemre jelentkeztek a legtöbben, a második és harmadik helyen a Budapesti Corvinus Egyetem és a Debreceni Egyetem áll.