Több mint 3 ezer középiskolás ismerkedett két napon át a Debreceni Egyetemmel. Az idei DExpo november 17-18-án várta az érdeklődőket.
A nyílt napo(ka)t immár hatodik alkalommal tartotta meg az intézmény, ahová a két nap alatt több mint 3000 középiskolás látogatott el. A környező megyéken túl érkeztek diákok Pécsről, Budapestről, Veszprémből, Ózdról és Szegedről is, illetve határon túlról, Nagyváradról, Munkácsról és Királyhelmecről (Szlovákia) is.
- A Debreceni Egyetem az ország legrégebben, folyamatosan ugyanabban a városban működő felsőoktatási intézménye, amelynek 15 karán mintegy 35 ezer diák tanul 64 alap-, 70 mesterszakon és 25 doktori iskolában - hangsúlyozta a Főépület Aulájában tartott ismertető előadásában Jávor András oktatási rektorhelyettes.
A két nap alatt valamennyi kar bemutatkozott, mindkét délelőtt órákat látogathattak a diákok, akiket pedig érdekelték a tanórákon kívüli elfoglaltságok is, megismerkedhettek - többek között - a könyvtárral, a kollégiumokkal, az egyetem saját fejlesztésű DExam nyelvvizsgarendszerével, valamint az ösztöndíj-lehetőségekkel is.
A leendő egyetemisták megtekinthették a Főépületet és környékét, az Agrárcentrumot és a Kassai úti Campust, a kikapcsolódásról pedig a Dumaszínház programja gondoskodott mindkét nap.
A pályaválasztási motivációs kérdőívet 1797 diák töltötte ki. A válaszokból kiderült, elsősorban az oktatás színvonala és a diploma piacképessége motivál az intézményválasztásban. A válaszadók több mint fele lakóhelye közelében szeretne tanulni, 43%-uk pedig nem tervez más felsőoktatási intézményt megjelölni a jelentkezési lapján, ami nagyon jó arány. Érdekesség, hogy a szálláslehetőségre vonatkozó kérdésre egyforma magas értéket kapott a kollégiumi elhelyezés és az albérlet.
A szervezők szerint a kétnapos rendezvény célja továbbra is az, hogy megmutassa a leendő hallgatóknak, milyen lehetőségek várják őket a Debreceni Egyetem.