Egyetemi hírek
Új laboratóriumok a Műszaki Karon
2012. június 25., forrás: unideb.hu

A projekt alapvető célja a műszaki képzés feltételeinek fejlesztése a gépészmérnök, mechatronikai mérnök, építőmérnök, építészmérnök, környezetmérnök és műszaki menedzser szakok elavult laborjainak felújításával, bővítésével. A munkálatok során 1530 m2 könnyűlabor, 1.258 m2 nehézlabor, valamint 1.000 m2 multifunkcionális előadóterem épül több mint 1.895.000.000 forintos költséggel - jelentették be az egyetem és a kar vezetői.

A tervezett rekonstrukció során megújul a meglévő szárny egy része, bővítésként pedig nehéz- és könnyűlaborok, előadótermek épülnek 3.788 m2 hasznos alapterületen. A projekt során létrehozott modern laborok felszereltsége hozzájárul a végzett mérnökök versenyképességének javításához.

A Műszaki Kar 45 éves épületén a lapos tető vízszigetelésén kívül szinte semmilyen építészeti, épületszerkezeti vagy gépészeti jellegű beavatkozás nem történt. A megnövekedett hallgatói létszám miatt a nappali és levelező képzés kurzusai nagy létszámúak, többségük 80 fő feletti. A három jelenlegi és a három tervezett előadó lehetőséget biztosít a képzés racionalizálására, az oktatói terek optimális kihasználására. A laborfejlesztések lehetővé teszik, hogy a hallgatók az aktuális kutatási-fejlesztési elvárásoknak megfelelő modern laborokban folytassák gyakorlati képzésüket, hogy az itt végzett mérnökök biztosítani tudják a cégek versenyképességét a régióban és az Európai Unióban. A fejlesztések révén a Műszaki Kar regionális műszaki tudásközponttá válik, és így hozzájárul a régió egészének fejlődéséhez.

A projekt közvetlen célcsoportja a Műszaki Kar hallgatói és oktatói, az építészmérnöki (BSc és MSc), építőmérnöki, gépészmérnöki (gépjárműtechnikai, üzemeltető-karbantartó, épületgépészeti szakirányok), létesítménymérnöki (MSc), mechatronikai mérnöki, műszaki menedzser, környezetmérnöki szakokon a könnyű- és nehézlaborokat használó 3100 hallgató, valamint 93 oktató. A multifunkcionális előadók a kar valamennyi hallgatójának és oktatójának igényeit kielégítik. A laborfejlesztések következtében lehetőség nyílik a Debreceni Egyetem egyéb karainak mérnökszakos hallgatóit is megfelelő színvonalon képezni. Ez további csaknem 1.000 mérnök- és logisztikai menedzserszakos hallgatót jelent.



A szerző további cikkei
„OKOS” fesztivál Mindjárt Campus Fesztivál!!!
Kollégiumfejlesztési program Több férőhely, korszerűbb és komfortosabb környezet, nemzetközi színvonal.
Együttműködés a MÁV-csoporttal Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a MÁV-csoport.
Egyetemi díjazottak Klinikaigazgató, matematikus, sajtófőnök – egyetemi díjeső volt a város napján.
Változatlanul az élvonalban A szeptemberben induló képzésekre jelentkezők száma 15.223.
CAMPUS PONT - SZOLGÁLTATÁSOK
Bejelentkezés
A hét legolvasottabb cikkei
Keresés
A rovat legolvasottabb cikkei
A hónap legolvasottabb cikkei