A projekt alapvetõ célja a mûszaki képzés feltételeinek fejlesztése a gépészmérnök, mechatronikai mérnök, építõmérnök, építészmérnök, környezetmérnök és mûszaki menedzser szakok elavult laborjainak felújításával, bõvítésével. A munkálatok során 1530 m2 könnyûlabor, 1.258 m2 nehézlabor, valamint 1.000 m2 multifunkcionális elõadóterem épül több mint 1.895.000.000 forintos költséggel - jelentették be az egyetem és a kar vezetõi.
A tervezett rekonstrukció során megújul a meglévõ szárny egy része, bõvítésként pedig nehéz- és könnyûlaborok, elõadótermek épülnek 3.788 m2 hasznos alapterületen. A projekt során létrehozott modern laborok felszereltsége hozzájárul a végzett mérnökök versenyképességének javításához.
A Mûszaki Kar 45 éves épületén a lapos tetõ vízszigetelésén kívül szinte semmilyen építészeti, épületszerkezeti vagy gépészeti jellegû beavatkozás nem történt. A megnövekedett hallgatói létszám miatt a nappali és levelezõ képzés kurzusai nagy létszámúak, többségük 80 fõ feletti. A három jelenlegi és a három tervezett elõadó lehetõséget biztosít a képzés racionalizálására, az oktatói terek optimális kihasználására. A laborfejlesztések lehetõvé teszik, hogy a hallgatók az aktuális kutatási-fejlesztési elvárásoknak megfelelõ modern laborokban folytassák gyakorlati képzésüket, hogy az itt végzett mérnökök biztosítani tudják a cégek versenyképességét a régióban és az Európai Unióban. A fejlesztések révén a Mûszaki Kar regionális mûszaki tudásközponttá válik, és így hozzájárul a régió egészének fejlõdéséhez.
A projekt közvetlen célcsoportja a Mûszaki Kar hallgatói és oktatói, az építészmérnöki (BSc és MSc), építõmérnöki, gépészmérnöki (gépjármûtechnikai, üzemeltetõ-karbantartó, épületgépészeti szakirányok), létesítménymérnöki (MSc), mechatronikai mérnöki, mûszaki menedzser, környezetmérnöki szakokon a könnyû- és nehézlaborokat használó 3100 hallgató, valamint 93 oktató. A multifunkcionális elõadók a kar valamennyi hallgatójának és oktatójának igényeit kielégítik. A laborfejlesztések következtében lehetõség nyílik a Debreceni Egyetem egyéb karainak mérnökszakos hallgatóit is megfelelõ színvonalon képezni. Ez további csaknem 1.000 mérnök- és logisztikai menedzserszakos hallgatót jelent.