A "Miből lesz a cserebogár? avagy Diákvezetők anno és ma" elnevezésű rendezvényen azok az egykori és jelenlegi hallgatók találkoztak, akik aktív szerepet vállaltak a diákéletben, és a tanulás mellett sokat tevékenykedtek a közösségért is.
Az egész napos rendezvényt Jávor András oktatási rektorhelyettes nyitotta meg. Köszöntőjében röviden ismertette az egyetem eredményeit, legfontosabb célkitűzéseit.
Körösparti Péter EHÖK elnök a hallgatók, illetve a hallgatói önkormányzatok szerepének változásáról tartott előadást, kitérve a jogszabályi módosulások következtében változó felelősségi és jogosultsági keretekre. Hangsúlyozta, hogy országos viszonylatban is példaértékű az az együttműködés, ami a Hallgatói Önkormányzat és a Hallgatói Kapcsolatok Igazgatósága - amelyhez az Alumni Központ is tartozik - között kialakult.
Rőfi Mónika központvezető bemutatta az Alumni Közösség építésének folyamatát, az elmúlt másfél évben elért eredményeket és a legfontosabb célkitűzéseket, melynek jó alapja a több mint 2300 regisztrált tagból álló közösség dinamikus gyarapodása.
Az előadásokat követően a résztvevők közösen elevenítették fel a diákélet szépségeit, nehézségeit, illetve az általuk elért eredményeket, kezdeményezéseket, melyek a mai napig élnek: a gólyatáborok, a hallgatói kalendárium, amely gólyanoteszként indult, a Pont Iroda megalakítása, az Egyetemi Napok hagyománya, vagy a jogelőd intézmények diákvezetői közti együttműködés, amely lehetővé tette, hogy az integráció leggyorsabban és legzavartalanabbul a hallgatók körében menjen végbe.
A délután campus túrával folytatódott, amelyen Borbély Tamás fejlesztési osztályvezető kalauzolta az érdeklődőket az egyetem campusain, és mutatta be a legújabb beruházások eredményeit. Az esti vacsorán kötetlenül beszélgethettek a rég nem látott ismerősök.
A sikeres találkozó egyik eredménye, hogy számtalan ötlet született a folytatásra, újabb kari, szakmacsoporti és korszak találkozókra, mert Széchenyi szavaival élve: „Múlton nyugszik a jelen, s jelenen a jövendő.”