A pályázatot konzorciumi formában, a Debreceni Egyetem nyújtotta be az Eszterházy Károly Főiskolával és a Nyíregyházi Főiskolával közösen. Célunk a XXI. század követelményeinek megfelelő, felsőoktatási sportot érintő komplex hallgatói szolgáltatás kialakítása, a sporttudományi képzési portfólió fejlesztése. A mindennapos testneveléshez pedagógusok és sportszakemberek átképzésére is sor kerül. Fejleszteni kívánjuk az élsportolók diplomaszerzési esélyeit növelő mentorszolgáltatásainkat is.
Projektünk egyik fő célkitűzése a sporttudományi képzések területén új (Sportközgazdász MSc, Sportmérnök MSc, Sportrehabilitáció szakirány) képzési programok kidolgozása, akkreditáltatása és a kapcsolódó tananyagok fejlesztése. Hozzá kívánunk járulni a mindennapos testnevelés szakember igényének kielégítéséhez. Az Eszterházy Károly Főiskola az edzők és testnevelő edzők, mint sportszakemberek átképzését, a Nyíregyházi Főiskola pedagógusok átképzését tervezi, a képzéshez szükséges tananyag kidolgozásával és mintegy 150-150 fő átképzésének megvalósításával. A térségben hiánypótló tevékenységként Sportélettani Laboratóriumot alakítunk ki. A hallgatói sportszolgáltatások fejlesztésének témakörében mindhárom intézmény sportiroda létrehozását célozza meg, melyek információ bázis, kommunikációs és szervező tevékenységükkel jelentős mértékben növelhetik a sportrendezvényeken a hallgatók részvételi arányát. Az intézmények új sportrendezvényeinek száma is növekszik a projekt keretében. Ugyancsak fő célkitűzés az élsportolók kettős életpálya modelljének megvalósítását támogató tutor/mentor rendszer kialakítása az élsportolók tanulmányainak segítése érdekében.
A projekt eredményeképpen 6 új képzési program kerül kidolgozásra a sporttudomány területén, az átképzésben résztvevők száma 300 fő, akiknek remélhetőleg legalább 70%-a testnevelő asszisztensi végzettséget szerez majd, alkalmassá válva így a mindennapos testnevelés oktatására. A projekt keretében
16 db népegészségügyi modul kifejlesztésére kerül sor, amelyek lehetővé teszik egy korszerű népegészségügyi felsőoktatási szakirányú továbbképzés 2015-ben történő elindítását. Az új hallgatói sportszolgáltatások száma 20-szal nő a 3 intézményben és reményeink szerint azokat több mint 7000 hallgató veszi majd igénybe. Az élsportolókat támogató tutor/mentor rendszer célja, hogy intézményeinket minél több kimagasló sportteljesítményt nyújtó hallgató válassza, mert biztosítottnak látja kettős életpályájának megvalósíthatóságát.
A projekt címe: „ABS” Képzés- és rendszerfejlesztés a sportos társadalomért Észak-Kelet Magyarországon („A” és „B” komponensek a felsőoktatási sport fejlesztésért), DE-NYF-EKF
A projekt azonosítója: TÁMOP 4.1.2.E-13/1/KONV-2013-0010
A projekt időtartama: 2013.10.01.- 2015.06.30.
Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 829.878.972 Ft