Februárban 337 hallgató kezdheti meg tanulmányait a Debrecen Egyetemen induló keresztféléves képzésekben.
Nem változott jelentősen az előző évekhez viszonyítva a keresztféléves képzésekre felvételt nyert hallgatók száma a Debreceni Egyetemen: míg 2013 februárjában 332, 2014-ben 372 hallgató kezdte meg tanulmányait, idén 337 diákot vettek fel. Az intézmény14 kara közül most hat indít képzést, valamennyit mesterszakon.
A hallgatók közül 241 nappali tagozaton, 96 pedig levelező tagozaton folytatja tanulmányait. A legtöbben a Gazdaságtudományi Karon tanulhatnak, ahová 154 hallgatót vettek fel.
Állami ösztöndíjasként a legtöbb pont (94) a Gazdaságtudományi Kar szakigazgatás-szervező és informatikus agrármérnök képzéséhez kellett, de több olyan szak is van, ahol a bejutáshoz több mint 80 pontra volt szükség: így a Bölcsészettudományi Kar szociálpolitika, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar kertészmérnöki, természetvédelmi mérnöki, valamint a Természettudományi és Technológiai Kar biomérnöki mesterképzésére.
Az önköltséges képzéseken is viszonylag magas volt a ponthatár: a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnöki szakán, valamint a Gazdaságtudományi Kar számvitel szakán 80, a Természettudományi és Technológiai Kar biomérnök képzésén pedig 90 pontot kellett elérni a jelentkezőknek a sikeres felvételihez.
A Debreceni Egyetem keresztféléves képzéseire 950-en jelentkeztek, közülük minden harmadik nyert felvételt.