Azt már megszokhattuk, hogy a Campus Fesztiválon különbözõ zenei stílusok képviselõinek produkcióiban gyönyörködhetünk kedvünkre. Ahogy azt is, hogy a nyár közeledtével e hasábokon rendszeresen szemezgetünk a fellépõk listájából. Aki kimarad, ne sértõdjön meg, ekkora program tüzetes kivesézéséhez egy egész lapszám sem lenne elég.
Szalajti Péter dum-dum ügyi szakértõnk szerint ma az elektronikus zenei szcéna egyik legjobban csengõ neve a Camo and Crooked. Az ausztria DJ-producer páros már 2002-ben összefutott, elsõ nagy slágerük a 2007-es Play It. Ha a drum n’bass és a dubstep hívószavakat használjuk esetükben, akkor még körül sem írtuk azt, amit csinálnak. A felszínt kapargatja az, aki csak e mûfajok határmezsgyéjére helyezi õket, hiszen annyi mindenbõl merítenek, hogy az már-már felfoghatatlan. Szalajti Péter nagy rajongójuk, erre a fellépésre különösen készül, mert tervei szerint hamarosan megalapítja a duó debreceni fan-klubját. Pétert a színpad jobb oldalán találják majd azok, akik jelentkezni akarnak, könnyen felismerhetik hatdioptriás szemüvegérõl és a hóna alatt tartott laptopról.
Itt lesz Péter másik nagy kedvence, Boris Daenen, azaz Netsky is, aki egy számítógépes vírusról nevezte el magát. A friss hírek szerint múlt héten amúgy igazi vírust kapott be és csúnyán megfázott, de mostanra újra sikerült formába lendülnie. Nemcsak DJ-ként, hanem billentyûsként is tevékenykedik, kiadott már két albumot és produkcióját élõ zenészek szerepeltetésével dobja fel. Európán kívül már az Egyesült Államokba is eljutott, és saját karrierjének egyengetése közben idõnként arra is szakít idõt, hogy producerként segítsen másokat. Szalajti Péter nem tervezi Netsky rajongói klub beindítását is, mert elmondása szerint erre már nem lenne ideje. Nosza, ha valaki kedvet érez hozzá, tegye meg!
Tudják, hogy a sokak által csak irtózva emlegetett patkányok a földkerekség legokosabb állatai közé tartoznak? Ennek fényében érthetõ, miért választotta furcsa nevét a hazai kocsmapunk egyik zászlóscsapata, a Paddy and the Rats. Ezt írják magukról honlapjukon: „A Paddy and the Rats zenekart 2008-ban alapította az énekes-dalszerzõ Paddy, Vince-szel, a basszusgitárossal és a gitárossal, Joey-val. Ezek után csatlakozott hozzájuk a dobos Seamus és a két autentikus hangszeres, Sonny, a harmonikás és Sam, a hegedûvirtuóz, aki az élõ bulikon ír sípon és skót dudán is játszik. A hat „ír” legény saját elmondása szerint azért lett patkány, mert az olyan az állatok között, mint a punk stílus a zenében. Mocskos és kártékony. Õk pedig pontosan ilyen zenét játszanak. Különbözõ nemzetek kocsmazenéit ötvözik dögös, koszos punk-rock elemekkel. Legtöbbet az ír nép kocsmazenéjébõl és kelta motívumokból emelik saját zenéjükbe, de hallhatóak néhol polka, orosz és cigány elemek, ritmusok is.” Egy városunkban élõ ír diák, Seamus O’ Hara már többször látta a bandát itt-ott az országban, sõt egy alkalommal sikerült az asztal alá innia az összes tagot. Elismerõen nyilatkozott róluk, dicsérte a srácok kitartását és megígérte, hogy egyszer elviszi õket Írországba is. Úgy hírlik, a híres ír punker, a közelmúltban állítólag új fogsort készíttetõ Shane MacGowan még nem hallotta a fiúkat, így a velük kapcsolatos véleményét sem tudjuk közölni.
Furcsa ruhákat és sminket visel a színpadon, két gyerekes anyuka és Samunak hívják a testvérét, ki az? Ugye, a Kiss tagjai már eleve kiesnek, Madonna sem jöhet szóba, Kiss Tibi a Quimby-bõl meg végképp nem. Azok válaszoltak jól, akik egybõl Pásztor Anna nevét kiáltották. Az Anna and the Barbies nevû csapat 2004-ben indult, a Pásztor testvérek alapították és hosszú évek kitartó munkájával sikerült az élvonalba kerülniük. Akik szeretik az extrém külsõségeket, azok biztosan a Campuson is megnézik õket. Kémeink szerint több debreceni egyetemista lány szövetkezett, hogy a zenekar fellépésén Pásztor Anna jelmezben jelennek majd meg. Csak az a kérdés, hogy éppen melyikben?
Kíváncsian várjuk a fejleményeket.